Kompleks Eurocentrum zaoferuje w Warszawie powierzchnię biurową na jednym piętrze – 4 800 m kw. Obiekt otrzymał już prawomocne pozwolenie na budowę. Obecnie trwają prace związane z wyborem generalnego wykonawcy.

Inwestorem projektu jest fundusz CP Realty II należący do Grupy Capital Park. Główne aspekty, na które kładziony jest obecnie nacisk w procesie certyfikacji, to obniżenie zużycia wody oraz energooszczędność. W praktyce realizacja założeń certyfikacji oznacza nie tylko zastosowanie urządzeń, rozwiązań czy systemów oszczędzających wodę i energię. Wymagana jest również optymalna regulacja i dostosowanie ustawień tych instalacji.

Proces certyfikacji zobowiązuje inwestora do wykazania przed jednostką certyfikującą, w każdym momencie eksploatacji budynku, zgodności faktycznego obniżenia zużycia energii, wody oraz innych parametrów wg założeń początkowych.

Równie ważnym czynnikiem mającym znaczący wpływ na proces certyfikacji jest przyjazny charakter obiektu dla użytkowników, który w Eurocentrum zapewniony został przez przestronne powierzchnie wspólne, dużą ilość zieleni wewnętrznej czy też jakość powietrza wewnątrz budynku.

Eurocentrum to piętnastokondygnacyjny biurowiec o całkowitej powierzchni najmu około 70 000 mkw. Funkcjonalność i komfort pracy w Eurocentrum zagwarantują m.in. pasaż handlowo-usługowy i wewnętrzne patia z zielonymi ogrodami.

Rozwiązania przestrzenne i techniczne pozycjonują Eurocentrum wśród najlepszych warszawskich budynków biurowych klasy A+.

Lokalizacja budynku w pobliżu placu Zawiszy i dworca Warszawa Zachodnia zapewni doskonały dojazd zarówno samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej. Do dyspozycji najemców będzie trzykondygnacyjny parking podziemny, liczący aż 612 miejsc postojowych oraz 162 miejsca postojowe naziemne, w tym 112 ogólnodostępnych miejsc dla najemców i ich klientów oraz 50 miejsc płatnych.

Źródło: Kompas Inwestycji.