Danone Sp. z o. o. jest już w Panattoni Park Święcice. Polski oddział światowego lidera branży spożywczej przeniósł się do nowego centrum dystrybucyjnego Panatttoni, zlokalizowanego w podwarszawskich Święcicach.

Jest to inwestycja build-to-suit (BTS) –  obiekt na specjalne zamówienie firmy Danone Sp. z o.o., będącej częścią Grupy DANONE. Całkowita powierzchnia inwestycji to 13 600 mkw. z możliwością powiększenia do 16 300 mkw. Budowa nowego centrum rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Obiekt składa się z części biurowej i magazynowej, którą charakteryzują rozwiązania branży FMCG, w tym kontrolowana temperatura (od 4˚C do 6˚C w części magazynowej).

„Panatttoni Park Święcice to najmłodszy Park Panattoni Europe, dlatego cieszę się, że pierwszy z budynków został w całości oddany do użytku. Ukończona inwestycja to kolejny realizowany przez Panattoni Europe obiekt typu BTS, dla lidera w swojej kategorii, wymagającej branży FMCG, firmy – Danone”, powiedział Marek Dobrzycki, Senior Development Manager, Panattoni Europe.

„Rozwój firmy Danone, a także wzrost sprzedaży, który odnotowujemy, wymaga nowoczesnych rozwiązań. Właśnie z tych powodów, zdecydowaliśmy się na nową inwestycję, dedykowaną naszym potrzebom – jest nią obiekt typu BTS w Panattoni Park Święcice. Rozmowy zaczęliśmy w drugiej połowie ubiegłego roku, a już dziś prowadzimy dystrybucje naszych produktów z nowego miejsca”, powiedział Krzysztof Szmidt, Dyrektor Łańcucha Dostaw Danone Sp. z o.o.

Magazyny Panattoni Park Święcice

Panattoni Park Święcice składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 33 300 mkw.. Oprócz obiektu typu BTS, zrealizowanego na zamówienie firmy Danone Sp. z o. o., powstaje tu także nowoczesna powierzchnia magazynowa w całości wynajęta firmę Tech Data Polska, jednego z największych na świecie dystrybutorów technologii IT. Jego budowa ruszyła w kwietniu bieżącego roku.

Panattoni Park Święcice zlokalizowany jest w powiecie warszawski zachodni, na terenie gminy Ożarów Mazowiecki, niespełna 19 km od centrum stolicy, przy trasie krajowej numer 2 (E30). Planowany węzeł z autostradą A2 w okolicy sprawia, że inwestycja znajduje się w strategicznej lokalizacji.

Źródło: Panattoni Europe