+48 22 111 00 0148 22 50 58 440
Zgłoś Ofertę ENG
header

163 mln zł na proekologiczną inwestycję w Policach

Po zakończeniu prac w 2015 roku, Police znacząco zmniejszą emisję niektórych składników uwalnianych do atmosfery i spełnią wyższe standardy, jakie na polską energetykę nakłada Unia Europejska.

Ta inwestycja pokazuje, że Police biorą pełną odpowiedzialność za stan środowiska naturalnego. Nowy węzeł oczyszczania spalin zapewni zmniejszenie emisji tlenków siarki i azotu oraz pyłu do wyśrubowanych norm unijnych – powiedział prezes Polic Krzysztof Jałosiński.

„Jesteśmy poniekąd zmuszeni, by takie inwestycje robić, cieszą się one uznaniem, a z drugiej strony powodują ból głowy, bo to nie jest inwestycja, która przyniesie firmie inne walory poza spełnieniem prawa dotyczącego emisji do środowiska szkodliwych substancji” – tłumaczył prezes.

Jak poinformował, Police są pierwsze w Grupie Azoty, które inwestują znaczne pieniądze w ochronę środowiska. „W ciągu najbliższych dwóch lat Grupa Azoty przeprowadzi szereg inwestycji w ekologię. Będą to przedsięwzięcia ograniczające emisję gazów cieplarnianych, zgodnie z polityką klimatyczną Unii Europejskiej” – dodał.

Źródło: biznespolska.pl

Powiązane wpisy

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial