Szacowany czas czytania: 4 minuty

Firma UNIQ LOGISTIC, kompleksowy operator usług logistycznych, zdecydowała się na przedłużenie umowy najmu w centrum logistycznym Kutno Logistics Centre. Najemca będzie nadal korzystał z blisko 2 500 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. Renegocjacje ze strony UNIQ LOGISTIC prowadził dyrektor operacyjny Jonasz Galicki, natomiast usługi doradcze dostarczyli Hubert Wojtera i Damian Kińczyk z AXI IMMO, największej polskiej agencji nieruchomości komercyjnych.

UNIQ LOGISTIC w Kutnie na dłużej

UNIQ LOGISTIC to firma polska działająca w sektorze TSL. Firma oferuje kompleksowe usługi logistyczne, skupiając się na zapewnieniu terminowych dostaw oraz optymalizacji kosztów. Jej siedziba główna znajduje się w Łodzi. UNIQ LOGISTIC prowadzi również działalność w innych kluczowych lokalizacjach logistycznych w Polsce, takich jak Gdynia, Katowice, Poznań, Warszawa i Wrocław. UNIQ LOGISTIC działa od 2008 r. na krajowym rynku.

Jarosław Płusa, Prezes, UNIQ LOGISTIC, wyjaśnia: „Decyzja o odnowieniu obecnej umowy najmu w Kutnie opiera się na chęci dalszej współpracy ze sprawdzonymi partnerami biznesowym. Po pierwsze kontynuujemy realizację kontraktu z Klientem w oparciu o efektywne rozwiązania i spójne strategie biznesowe. Jednocześnie cały czas dążymy do podnoszenia standardu oferowanych usług oraz rozwoju w nowych obszarach dystrybucyjnych. Po drugie wynajmujący zapewnia nam niezawodną przestrzeń do prowadzenia działalności, a także wykazuje się profesjonalizmem i elastycznością w dostosowywaniu się do zmieniających się potrzeb biznesowych”.

Najemca pozostanie na ponad 2 400 mkw. powierzchni magazynowej wraz z uzupełniającą ją częścią biurowo-socjalną o powierzchni około 70 mkw.

Łódzkie – strategiczna lokalizacja dla firm logistycznych

Hubert Wojtera, Dyrektor, Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO, mówi: “Województwo łódzkie to dynamicznie rozwijający się region, który odgrywa kluczową rolę na polskim rynku magazynowym. Dzięki swojemu strategicznemu położeniu i doskonale rozwiniętej infrastrukturze drogowej, zarówno Łódź, jak i leżące na północy regionu Kutno od lat pozostają interesującymi lokalizacjami dla różnych grup najemców, szczególnie dla firm logistycznych. Pośród innych zalet regionu należy wymienić dużą elastyczność i możliwości deweloperów w dostosowaniu powierzchni do indywidualnych potrzeb klientów.”

Pewna współpraca i stabilność

Damian Kińczyk, Associate Director, Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO, dodaje: „Przedłużenie umowy najmu w tej samej lokalizacji to zawsze dobra informacja dla najemcy i wynajmującego. Nasz Klient może bez przeszkód kontynuować korzystanie z doskonałej infrastruktury  dogodnej lokalizacji, zapewniając sobie stabilność na kolejny okres. Z kolei dla wynajmującego odnowienie umowy to pewność współpracy ze sprawdzonym partnerem oraz minimalizacja ryzyka związanego z poszukiwaniem nowego najemcy. Dla obu stron to zdecydowanie krok naprzód, który powinien z powodzeniem umocnić ich relację biznesową”.

Michał Adamski, Asset Manager, CBRE IM, podsumowuje: “To, że UNIQ LOGISTIC przedłużył umowę najmu w strategicznie zlokalizowanym Kutno Logistics Center, jest dowodem na funkcjonalność, dostępność i bezpieczeństwo obiektu. Najemca docenił korzystne położenie oraz potwierdził, że powierzchnia spełnia wszystkie jego wymagania operacyjne i logistyczne. Najbardziej cieszy fakt, że doceniono wysiłki naszego zespołu, który utrzymuje silne relacje z UNIQ LOGISTIC i innymi najemcami, aktywnie pracując nad dostosowaniem się do ich obecnych i przyszłych wymagań dotyczących przestrzeni.” 

Kutno Logistics Centre to nowoczesne centrum dystrybucyjne oferujące blisko 72 000 mkw. powierzchni magazynowej. Parka logistyczny znajduje się tuż przy węźle drogowym „Kutno” przecinającym autostradę A1 z drogą krajową 92, a także ok. 20 minut od skrzyżowania autostrad A1 i A2. Takie położenie zapewnia komfortowe warunki do dystrybucji towarów w każdym kierunku w Polsce.