Nowe biura Inter Cars w Galerii Młociny

Inter Cars w Galerii Młociny zajmie 6 000 mkw. nowego biura w Warszawie na Bielanach


19 lipca 2018
Monika Rykowska
Nowe biura Inter Cars w Galerii Młociny

Nowoczesna przestrzeń biurowa powstająca w Galerii Młociny będzie kolejnym obiektem zajmowanym przez Inter Cars. W powstającym na warszawskich Bielanach projekcie  współrealizowanym przez EPP i Echo Investment  polski dystrybutor zajmie dwa budynki o łącznej powierzchni około 6 000 mkw. W negocjacjach umowy najmu firmie Inter Cars doradzała agencja AXI IMMO.

Biura dobrze zaplanowane

Notowana od 2004 roku na parkiecie warszawskiej giełdy spółka zajmie wszystkie trzy kondygnacje biurowe zlokalizowane w dwóch oddzielnych budynkach z dwoma recepcjami na parterze. Oprócz doskonałego połączenia Galerii Młociny z siatką komunikacji miejskiej, pracownicy i goście Inter Cars będą mogli skorzystać z miejsc parkingowych dostępnych na parkingu oraz licznych udogodnień – energooszczędnych wind, stanowisk do ładowania pojazdów elektrycznych i stojaków rowerowych.

Firma Inter Cars poszukiwała nowej powierzchni biurowej, która poza kryterium lokalizacji z szerokim dostępem do środków komunikacji miejskiej, oferowałaby ponadstandardową liczbę miejsc parkingowych z wygodnym dostępem. Wybór Galerii Młociny okazał się najlepszym rozwiązaniem. – mówi Emil Chwieduk, Senior Office Negotiator w AXI IMMO.

W najlepszym sąsiedztwie

Nowe biura Inter Cars będą częścią Galerii Młociny, nowego centrum Bielan powstającego w sąsiedztwie stacji metra i węzła komunikacyjnego. To jedno z najlepiej skomunikowanych miejsc w stolicy, z łatwym dojazdem samochodem, rowerem, ale przede wszystkim komunikacją miejską. Każdego roku z tego ważnego punktu przesiadkowego korzysta ponad 24 mln pasażerów.

Ogromnym atutem lokalizacji biur Inter Cars będzie także dostęp do bogatej oferty handlowej, usługowej, restauracyjnej i rozrywkowej Galerii Młociny. Już w przyszłym roku na pracowników będzie tu czekać ponad 220 sklepów znanych i lubianych marek oraz różne punkty usługowe. W Galerii Młociny otworzy się również jeden z najnowocześniejszych i największych w tej części miasta klubów fitness. Sale do ćwiczeń w Calypso rozmieszone będą na dwóch poziomach i łącznie zajmą około 2 000 mkw. Istotne, z punktu widzenia pracowników biurowych, będzie także sąsiedztwo prywatnego centrum medycznego i pierwszego na Bielanach wielosalowego kina.

Nowe biura to nie tylko 6 000 mkw. nowoczesnej i komfortowej przestrzeni do pracy. To także możliwość relaksu w zielonym ogrodzie, spotkania na lunchu w jednej z otaczających go  modnych knajpek albo załatwienia ważnych spraw w sklepie czy punkcie usługowym. Wszystko co ważne w pracy i po pracy będzie na wyciągnięcie ręki pracowników Inter Cars – mówi Paweł Milcarz, starszy manager ds. wynajmu w Dziale Biur Echo Investment.

Miejska kultura jedzenia na Bielanach

Znakiem firmowym Galerii Młociny będzie przestrzeń restauracyjna i rozrywkowa, która zajmie całą drugą kondygnację i będzie połączona z zielonym ogrodem na dachu. Pracownicy biur, podobnie jak goście galerii, będą mogli skorzystać z blisko 50 restauracji i kawiarni usytuowanych w różnych strefach. Już w przyszłym roku na Bielanach pojawią się nie tylko kameralne restauracje dobre na rozmowy biznesowe przy stole, ale także punkty z szybkimi przekąskami, knajpki w stylu street-food i oryginalne food-trucki. Nowością będzie inspirowana znanymi halami targowo-restauracyjnymi Hala Hutnik. Na wystrój miejsca z industrialnym klimatem złożą się m.in. konstrukcje poskładane z kontenerów, kratownice, miedziane elementy, fabryczne oświetlenie, a także masywne drewniane ławy i stoły.

Galeria Młociny prezentuje nowe oblicze centrów handlowych. Zmierzamy w kierunku destynacji, czyli miejsca spotkań, w którym dobrze spędza się wolny czas. Na szczególne wyróżnienie zasługuje odważne podejście do kwestii strefy restauracyjnej i rozrywkowej. Szykujemy atrakcyjną, ogólnodostępną przestrzeń, otwartą na ludzi i miasto. Przestrzeń, którą wypełnią najemcy z różnych kulinarnych światów – mówi Szymon Mińczuk, dyrektor regionalny ds. wynajmu w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment, odpowiedzialny za powierzchnię handlową i usługową.

Inwestorami Galerii Młociny są spółki EPP (70 proc. udziałów) i Echo Investment (30 proc. udziałów). Pierwsza będzie zarządzać nowo otwartym kompleksem. Druga odpowiada całościowo za proces deweloperski oraz wynajem.

Inter Cars na wysokich obrotach

Inter Cars to największy importer i dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Do spółki należy również ogólnopolska sieć warsztatów z liczbą ponad 1 000 placówek w całej Polsce. Poprzez jedną ze swoich spółek, Inter Cars prowadzi także sprzedaż marek motocyklowych, w tym legendarnych motocykli Ducati. Inter Cars jest także twórcą znanej wyszukiwarki usług i warsztatów samochodowych Motointegrator. Firma posiada obecnie blisko 500 filii, które działają w 16 państwach Europy.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com