Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, pozyskał kolejnego najemcę w Panattoni Park Warsaw South IV i w pełni skomercjalizował pierwszą halę obiektu.
8 850 mkw. pod swój nowy magazyn wynajęło Prajo, właściciel marek KINGHoff, Klausberg, Kassel.  

Prajo, znane z szerokiego asortymentu produktów AGD, od lat utrzymuje silną pozycję na rynku dzięki zrozumieniu potrzeb klientów i dostarczaniu produktów o wysokiej funkcjonalności i estetyce. W ofercie ma produkty takich marek jak KINGHoff, Klausberg i Kassel. W nowym miejscu firma rozpocznie działalność już we wrześniu 2024 roku.  

Prajo, właściciel marek KINGHoff, Klausberg, Kassel w nowym centrum dystrybucyjnym w Nadarzynie Panattoni Park Warsaw South IV

Wynajęta przez sklep przestrzeń w Panattoni Park Warsaw South IV umożliwi firmie dalszy rozwój działalności magazynowej oraz sprzedaż hurtową i detaliczną poprzez stronę internetową. Dzięki doskonale skomunikowanej podwarszawskiej lokalizacji Panattoni Park Warsaw South IV, firma będzie mogła efektywniej zarządzać logistyką i dystrybucją, co przyczyni się do poprawy szybkości realizacji zamówień i zwiększenia satysfakcji klientów. 

– „Współpraca z Panattoni to krok naprzód w realizacji założeń strategicznych Prajo, mających na celu nieustanne doskonalenie oferty i usług oferowanych klientom. Nasza obecność w Panattoni Park Warsaw South IV otwiera nowy rozdział w historii firmy, umacniając naszą pozycję na polskim rynku” – komentuje Prakash Rekhani, szef i właściciel Prajo – „Wybór Panattoni Park Warsaw South IV to wynik długotrwałych poszukiwań miejsca, które sprosta naszym oczekiwaniom zarówno pod względem technicznym, jak i lokalizacyjnym. Jest to inwestycja, która pozwoli nam na optymalizację procesów logistycznych i jeszcze lepsze dostosowanie oferty do potrzeb naszych klientów” – dodaje.  

– „Jesteśmy dumni, że mogliśmy przywitać w naszych progach tak cenioną markę jak Prajo. Decyzja o wyborze Panattoni Park Warsaw South IV potwierdza atrakcyjność i wysoki standard naszych powierzchni magazynowych. Cieszymy się, że możemy wspierać wiodące firmy w ich dalszym rozwoju” – mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni – „Transakcja z Prajo oznacza dla nas pełną komercjalizację pierwszej hali w nadarzyńskim parku i start kolejnego etapu – ruszamy w pełni spekulacyjnie z drugą halą w tej doskonałej lokalizacji, która otwiera najemcom ogromne możliwości działania na warszawskim rynku”.  

– „Klient poszukiwał nowoczesnej A-klasowej powierzchni magazynowej z możliwością wysokiego składowania, w której mógłby skonsolidować prowadzone operacje biznesowe. Z przedstawionych ofert, centrum dystrybucyjne Panattoni Park Warsaw South IV najlepiej odpowiadało potrzebom firmy Prajo, zapewniając optymalną infrastrukturę, dogodną lokalizację oraz elastyczność w planowaniu przyszłego wzrostu działalności” – dodaje Klaudia Markowska, Senior Advisor z firmy doradczej AXI IMMO pośredniczącej w transakcji. 

Panattoni Park Warsaw South IV powstaje w Nadarzynie, zaledwie 20 km od centrum stolicy. Docelowo zajmie blisko 100 000 m kw. Gotowy jest już pierwszy z dwóch budynków o powierzchni 50 000 m kw. Drugi, o podobnej kubaturze, także zapewni wiele udogodnień i przejdzie certyfikację na poziomie BREEAM Excellent, co przełoży się na niższe koszty operacyjne najemców. Dodatkowo dach zostanie wzmocniony pod instalację fotowoltaiki, pojawią się stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych oraz wiata na rowery. Na terenie całego parku nasadzonych zostanie 78 drzew oraz ponad 6,4 tys. krzewów. 

Portfolio magazynowe Panattoni w rejonie Warszawy szybko rośnie. Deweloper dostarczył tu już blisko 2,1 mln m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej, a w budowie ma kolejne 100 tys. m kw. Wzrost zapotrzebowania na wysokiej klasy powierzchnie magazynowe iw okolicach Warszawy odzwierciedla dynamiczny rozwój regionu i potwierdza jego kluczową rolę w logistyce krajowej.