Neopak, firma dystrybucyjna prowadząca działalność w przemyśle opakowaniowym zdecydowała się na zmianę lokalizacji głównego magazynu. Najemca zajmie ponad 10 500 mkw. powierzchni logistycznej i biurowo-socjalnej w Panattoni Park Warsaw South IV. Planowane wejście firmy Neopak do nowej lokalizacji przewidziane jest do końca III kw. 2024 r. W transakcji najemcę reprezentowała Klaudia Markowska z największej polskiej firmy doradczej na rynku nieruchomości komercyjnych AXI IMMO.

Neopak to jedna z wiodących firm dystrybucyjnych w branży opakowań. Firma od 2006 r. specjalizuje się w sprzedaży materiałów i akcesoriów opakowaniowych. W jej ofercie znajduje się pełen asortyment produktów związany z zabezpieczeniem różnych towarów w tym paczek czy przesyłek.

Szymon Ździarski, Prezes Zarządu, Neopak, mówi: „Od dłuższego czasu poszukiwaliśmy komfortowego rozwiązania, które byłoby zgodne z naszym planem operacyjnym na kolejne lata i pozwoliłoby na dobranie dodatkowej powierzchni w nowoczesnym parku magazynowym o podwyższonym standardzie. Pierwotnie zakładaliśmy, że pozostaniemy w ramach aglomeracji warszawskiej, jednak brak odpowiedniej wielkości produktu skierował nasze zainteresowanie poza granice miasta. Wybór Nadarzyna to dokładnie przemyślana i przeanalizowana decyzja m.in. pod względem dostępu do komunikacji miejskiej, która pozwoli nam zachować obecne kadry. To inwestycja na lata, która od pierwszego dnia po zajęciu powierzchni zwiększy efektywność naszych działań.”

Sektor przemysłu opakowaniowego odgrywa istotną rolę we wspieraniu innych sektorów gospodarki, takich jak spożywczy, farmaceutyczny, kosmetyczny, czy chemiczny, poprzez zapewnienie odpowiednich rozwiązań opakowaniowych dla ich produktów. W ostatnich latach stanowił, także kluczową rolę w rozwoju segmentu e-commerce w Polsce. Wzrost popularności zakupów online przyczynił się do zwiększenia zapotrzebowania na różnorodne opakowania dostosowane do wysyłki i dostawy towarów przez internet. Estetyczne, funkcjonalne i bezpieczne opakowania mogą poprawić postrzeganie marki oraz zwiększyć lojalność i powtarzalność zakupów przez klientów. Znaczenie branży opakowań w kolejnych latach będzie wzrastać, ponieważ już dziś odgrywa kluczową rolę w obszarze e-commerce, dostarczając rozwiązania, które spełniają potrzeby sprzedawców i konsumentów w dynamicznym zmieniającym się środowisku online.

Klaudia Markowska, Senior Advisor, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, komentuje: „Klient decyduje się na ekspansję i zajęcie nowej powierzchni w doskonałym czasie oraz okolicznościach. Moduł dostępny w ramach Panattoni Park Warsaw South IV okazał się doskonałą alternatywą do poszukiwanej wcześniej powierzchni w mieście. Świetna lokalizacja z widocznością z autostrady, komunikacja miejska oraz zaledwie kilkanaście minut drogi od poprzedniej siedziby firmy, to bez wątpienia atuty Parku. Klient po podpisaniu umowy i rozpoczęciu operacji od zaraz uzyska dostęp do wielu udogodnień. Przede wszystkim zmienia standard powierzchni z B-klasowej na A-klasową. Nowoczesna większa i wyższa, bo 12-metrowa hala, pozwoli mu na uzyskanie dodatkowego miejsca i ekspansję w górę. Nowa lokalizacja zapewnia także wiele oszczędności związanych z optymalizacją energii. Neopak zdecydował się na dodatkowe doświetlenie naturalnym światłem dziennym oraz obniżenie światła sztucznego w częściach, w których przewidziana jest stała praca ludzi.”

Docelowo na koniec III kw. 2024 r. Neopak zajmie 10 562 mkw. powierzchni magazynowej i dystrybucyjnej, którą uzupełni 850-metrowe przestronne i nowoczesne biuro o podwyższonym standardzie. Z kolei zamontowanie dodatkowych tryskaczy w regałach zapewni większe bezpieczeństwo pracy w hali.

Michał Samborski, Head of Development, Panattoni, dodaje: „W ostatnich latach Nadarzyn staje się kluczowym zagłębiem logistycznym, wykorzystującym w pełni potencjał lokalizacyjny oraz doskonałą infrastrukturę. Nasza inwestycja – Panattoni Park Warsaw South IV – jest świetnym wyborem dla firm, które poszukują najwyższej klasy powierzchni do obsługi niezwykle atrakcyjnego rynku warszawskiego. Cieszymy się, że nasza oferta idealnie trafiła w potrzeby firmy Neopak i witamy w gronie naszych klientów”.

Panattoni Park Warsaw South IV to realizowane obecnie centrum logistyczne, które docelowo obejmie blisko 100 000 m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej w dwóch halach. Ukończony jest pierwszy etap inwestycji – budynek o powierzchni ok. 50 000 m kw. Najemcy mogą skorzystać z wielu udogodnień, takich jak szerokie place manewrowe, stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych, monitoring i całodobowa ochrona. Hala przeszła certyfikację środowiskową metodą BREEAM na wysokim poziomie Excellent. Park jest zlokalizowany tuż przy drodze ekspresowej S8 oraz węźle Paszków, łączącym się z DK nr 67. Odległość do ścisłego centrum Warszawy to jedynie 20 km, a do Lotniska Chopina 18 km.