Komentarz Anny Głowacz dotyczący rynku nieruchomości magazynowych 1 poł. 2017 r.

Anna Głowacz, Dyrektor Działu Industrial w AXI IMMO, w komentarzu wideo mówi o sytuacji na rynku nieruchomości magazynowych 1 poł. 2017 roku oraz o prognozach dla sektora tego rynku na kolejne miesiace.


10 sierpnia 2017
Monika Rykowska
komentarz Anny Głowacz VIDEO rynek magazynowy w Polsce 1 połowa 2017
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W pierwszej połowie 2017 roku odnotowaliśmy rekordowy popyt oraz znaczny przyrost nowych inwestycji. Zadowoleni są deweloperzy oraz najemcy nieruchomości magazynowych.

Na rynku nieruchomości magazynowych 1 poł. 2017 minęła optymistycznie. Po stronie popytu odnotowano wzrost o 32% w porównaniu tego okresu do roku poprzedniego.

Historycznie wysoki popyt wygenerowali duzi najemcy. W Polsce Centralnej transakcji najmu na prawie pół miliona powierzchni dokonano w ramach zaledwie 16 umów.

Deweloperzy w odpowiedzi na potrzeby rynku uruchamiają nowe inwestycje. Od stycznia do końca czerwca 2017 roku oddano do użytku aż 720 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.

W naszej ocenie, opierając się o dane rynkowe, spodziewamy się, że ubiegłoroczny rekord 3 milionów metrów kwadratowych wynajętej powierzchni magazynowej zostanie pobity.

Na rezultat będą miały wpływ kontrakty na duże powierzchnie magazynowe z obszaru Górnego Śląska oraz Polski Centralnej, dalszy dynamiczny rozwój kanału e-commerce jak również dobre wyniki makroekonomiczne gospodarki polskiej, ale też niemieckiej i krajów UE.

Więcej o rynku magazynowym znajdą Państwo w naszym najnowszym raporcie z podsumowaniem I połowy 2017 r. – Rynek magazynowy w Polsce I połowa 2017 r.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com