InPost uruchomi centrum logistyczne w Krakowie. Na terenie parku KJF Park Balice powstanie obiekt szyty na miarę o powierzchni 9,1 tys. mkw. W transakcji doradzała firma AXI IMMO. 

W 2020 roku InPost będzie dysponować już 14 centrami logistycznymi: czterema powierzchniami Panattoni Europe, dotychczasową, rozbudowaną centralną sortownią w parku magazynowym P3 Piotrków, sortowniami w nowych parkach logistycznych – 7R Park Sosnowiec oraz 7R Park Warsaw West I, 7R Park Tczew, 7R Park Rzeszów i 7R Park Gdańsk II, a także nowoczesnymi obiektami w parkach logistycznych MLP Poznań West, MLP Gliwice i MLP Wrocław West oraz KJF Park Balice.

AXI IMMO z InPost

„Zakończyliśmy właśnie najlepszy w historii firmy szczyt przedświąteczny, ale nie zwalniamy kroku, rozwijamy się dalej i już dzisiaj rozpoczynamy przygotowania do kolejnego sezonu świątecznego. W 2019 roku rozpoczęliśmy inwestycje w nowe sortownie w całej Polsce, dzięki czemu sprawnie realizujemy dostawy do 6 tys. Paczkomatów w całej Polsce – także w małych miasteczkach i na wsi. W tym roku kontynuujemy tę strategię – kolejne centra logistyczne pozwolą nam na dalszy mocny wzrost przy zachowaniu najlepszych parametrów dostaw przesyłek. We wszystkich badaniach potwierdza się, że Polacy najchętniej wybierają Paczkomaty, bo wygodnie i szybko odbierają w nich swoje zamówienia” – wskazuje Rafał Brzoska, prezes InPost.

Systematycznie rośnie zapotrzebowanie na usługi InPost – liczba Paczkomatów (6000 urządzeń w Polsce) przekroczyła skalę placówek własnych Poczty Polskiej (4600).

“Największym wyzwaniem w projekcie było znalezienie odpowiedniego gruntu, w lokalizacji zapewniającej szybki dostęp do różnych części Krakowa. W regionie mamy do czynienia z deficytem gruntów inwestycyjnych – tym bardziej w dobrze skomunikowanych częściach miasta, nie każdy też teren umożliwia realizację inwestycji typu cross-dock. Proklienckie podejście ze strony właściciela KJF Park Balice oraz jasne wymagania najemcy pozwoliły na sprawną realizację inwestycji typu BTS dla firmy InPost.” – komentuje Tomasz Rąba, senior consultant industrial & logistic w AXI IMMO.

Centrum logistyczne InPost w KJF Park Balice

„Cieszę się, że firma InPost zdecydowała się na współpracę z nami. Jesteśmy otwarci na potrzeby i rozwiązania wymagane przez naszych klientów, czego efektem jest kolejna umowa najmu w ramach parku KJF Park Balice.” – komentuje Łukasz Wicher, współwłaściciel KJ Fundusz.

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie. Oferuje także dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. W 2018 r. InPost dostarczył ponad 86 mln przesyłek, czyli o 52,5% więcej niż rok wcześniej. Dostawy za pośrednictwem Paczkomatów wzrosły o 56,3%, a przez Kuriera InPost o 45,5%.

KJF Park Balice (Cholerzyn), zlokalizowany jest zaledwie 13 km od centrum Krakowa, tuż przy obwodnicy miasta oraz w pobliżu autostrady A4. Centrum oferuje powierzchnie biurowe i magazynowe o łącznej powierzchni ok. 15,000 mkw. Największą zaletą takiej lokalizacji jest bliskość lotniska międzynarodowego Kraków Balice. Właścicielem parku jest KJ Fundusz.