Hurtownia designerskich mebli Fernity zdecydowała się na wynajęcie ponad 2700 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym Warsaw East Distribution Center. Firma AXI IMMO prowadziła negocjacje w imieniu najemcy.

Fernity to hurtownia mebli oraz dodatków do domu, działająca na zasadach dropshippingu. Spółka prowadzi również kilka własnych sklepów internetowych z meblami i dodatkami, w tym dobrze znany www.dkwadrat.pl. Firma od ponad 12 lat funkcjonuje w branży meblarskiej i designerskiej, zajmując się głównie importem nowoczesnych mebli z Europy oraz Azji. Fernity posiada w swoim portfolio 11 marek, w tym cztery autorskie tj. D2.Design, Maduu Studio, Intesi i Simplet, które pozwalają na zaprojektowanie i wykonanie wystroju wnętrz niemal każdej powierzchni komercyjnej czy mieszkaniowej.

Fernity wybiera magazyn w Warszawie

– Zdecydowaliśmy się na relokację do nowego centrum magazynowego, które jednocześnie będzie nową siedzibą naszego działu logistycznego. Lokalizacja na warszawskim Targówku po pierwsze zwiększa nasze możliwości w zakresie składowania asortymentu przed wysyłką do klientów, a także stanowi dobrą bazę logistyczną poprzez położenie w pobliżu trasy S8. Jest to także zaledwie kilka kilometrów od naszego oficjalnego showroomu, który mieści się przy ul. Grochowskiej 306/308 – powiedział Tomasz Dąbrowski, Fernity.

Hurtownia mebli Fernity zajmie około 2600 mkw. powierzchni magazynowej. Natomiast na 115 metrach kwadratowych powstanie nowoczesne biuro działu logistyki i reklamacji jak również zaplecze socjalne. Za transakcję ze strony firmy AXI IMMO odpowiadali Paweł Bułajewski i Karol Osiecki.

Przeprowadzka z Pragi na Targówek

– Po przedstawieniu oferty dostępnej od ręki powierzchni magazynowej, klient szybko zdecydował się na pozostanie po prawej stronie Warszawy. Firma przenosi się z Pragi Południe na Targówek w okolice przemysłowego osiedla Targówek Fabryczny. Co ciekawe, oba punkty na mapie stolicy dzieli w linii prostej nie więcej niż 2 km – wyjaśnia Paweł Bułajewski, Konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

– Zwiększenie możliwości magazynowych powinno w najbliższym czasie efektywnie wpłynąć na wydajność i rentowność firmy Fernity. Dodatkowym atutem tej lokalizacji, przez wzgląd na stosunkowo niewielką odległość z poprzednią siedzibą firmy, była możliwość utrzymania tej samej kadry pracowniczej – dodaje Karol Osiecki, Associate Director  w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

– Dzięki elastyczności po stronie wynajmującego udało nam się stworzyć moduł, który spełnia wszystkie wymagania nowego najemcy. Doskonała współpraca zaangażowanych w proces osób zagwarantowała Fernity możliwość rozpoczęcia działalności już w czerwcu, co było najważniejsze z punktu widzenia najemcy – komentuje Anna Rosa, Leasing Manager, CBRE.

Dobry miejski magazyn w Warszawie, na prawym brzegu Wisły

Centrum dystrybucyjne Warsaw East Distribution Centre oferuje 32 000 mkw. A-klasowej powierzchni magazynowej i biurowej. Inwestycja zlokalizowana jest w przemysłowej części warszawskiego Targówka. Lokalizację szczególnie wyróżnia dobry dostęp do transportu miejskiego. Ponadto park znajduje się zaledwie 8 km od centrum Warszawy. Dodatkowo położenie niedaleko ul. Radzymińskiej, która stanowi bezpośrednie połączenie z trasą ekspresową S8 i autostradą A2, jest kolejnym atutem lokalizacji.