Międzynarodowy dostawca usług logistycznych specjalizujący się w kompleksowych rozwiązaniach dla łańcucha dostaw podpisał umowę na najem ponad 5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w Hillwood & PHN Pruszków. Konsultanci AXI IMMO  wspierali najemcę doradztwem na każdym etapie wyboru partnera.

Ponad 5 100 mkw. powierzchni magazynowej i 180 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej zostało wynajęte przez Expeditors Polska w parku magazynowym Hillwood & PHN Pruszków. Najem wysokiej jakości powierzchni do obsługi klientów jest częścią strategii rozwoju amerykańskiej firmy na rynku europejskim. Szczegółową analizę rynku, jak również obsługę procesu najmu powierzchni dla Expeditors Polska przeprowadzili konsultanci AXI IMMO.

Expeditors z siedzibą główną w Seattle w Stanach Zjednoczonych prowadzi działalność w 103 krajach zatrudniając w 300 oddziałach ponad 17 tys. pracowników. Główne usługi Expeditors to międzynarodowy transport lotniczy, morski, kolejowy oraz drogowy towarów. Firma oferuje także pełną obsługę celną z własną agencją celną, magazynowanie oraz dystrybucję. Jako uzupełnienie swojej działalności oferuje również inne usługi. Są nimi zarządzanie zamówieniami, ubezpieczania ładunków, transporty project cargo, a także doradztwo z zakresu klasyfikacji towarów i compliance.

Nowy magazyn dla Expeditors Polska

„W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy na rynku polskim pojawiła się potrzeba aż trzykrotnego zwiększenia powierzchni magazynowo-logistycznej w stosunku do dotychczas zajmowanej. Znalezienie odpowiedniego obiektu magazynowego nie było jednak łatwe ze względu na określone wymagania wynikające z naszych specjalizacji i chęci połączenia naszego głównego hubu cross-dockowego z usługami Magazynu Czasowego Składowania oraz Składu Celnego. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na skorzystanie z usług doradztwa AXI IMMO, które świadczy usługi na terenie całego kraju.”– mówi Marta Piechel, Dyrektor Zarządzająca, Członek Zarządu Expeditors Polska sp. z o.o.

Anna Peczela, Senior Consultant Industrial & Logistic w AXI IMMO, komentuje: „Był to dla nas interesujący projekt, który zakładał bardzo szczegółową analizę rynku pod kątem wyboru najlepszej lokalizacji do organizacji sieci powiązań logistycznych między lotniskami w Warszawie, Berlinie i Frankfurcie oraz innymi hubami logistycznymi Expeditors na terenie Europy.”  Danuta Dzierżak, Associate Director Industrial & Logistic w AXI IMMO, dodaje: „Ostatecznie o wyborze lokalizacji w Hillwood & PHN Pruszków zadecydowało bezpośrednie sąsiedztwo  Urzędu Celnego w Pruszkowie, a także funkcjonalność powierzchni oferowanej przez dewelopera.”  

Cross-docking i magazyn wysokiego składowania

Powierzchnia magazynowa zajmowana przez Expeditors Polska będzie dysponowała strefą dedykowaną do organizacji sprawnego procesu przeładunkowego w systemie cross-dockingu. Do dyspozycji najemcy będzie również magazyn wysokiego składowania. W celu optymalnego zagospodarowania powierzchni najemca zastosuje nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz wdroży wózki systemowe VNA. Zintegrowanie terminala przeładunkowego oraz magazynu logistycznego pozwoli zmniejszyć liczbę operacji przeładunkowych, co w efekcie przełoży się na bezpieczeństwo przesyłek oraz skróci czas realizacji zleceń.

Jak zapowiada Mateusz Kurdek, który jest odpowiedzialny za projekt oraz operacje magazynowe w Expeditors Polska, pruszkowskie centrum logistyczne będzie miejscem przyjaznym dla pracowników oraz odwiedzających kierowców. Znajdzie się w nim m.in. nowoczesne zaplecze socjalne oraz wygodna strefa oczekiwania dla kierowców na czas przeładunku.

„Cieszymy się, że planując ekspansję w Polsce Expeditors zaufał Hillwood oraz PHN. Wspólny projekt centrum magazynowego w Pruszkowie, na który zdecydował się Expeditors Polska to doskonale położony nowoczesny, energooszczędny obiekt zapewniający komfort pracownikom oraz dostawcom. Kolejny najemca o dużej skali potwierdza atrakcyjność tej lokalizacji.” – mówi Jan Kaliński, Business Development Director w Hillwood Polska.

Park magazynowy Hillwood & PHN Pruszków jest zlokalizowany w odległości 3 km od węzła autostrady A2 „Pruszków”. Usytuowanie centrum logistycznego zapewnia sprawne prowadzenie działalności transportowej  w całym kraju oraz w Europie. Inwestycja obejmuje 4 budynki o łącznej powierzchni ponad 47 500 mkw., zlokalizowanych na 22 hektarowym terenie.

Firma AXI IMMO doradzała Expeditors Polska również przy wynajmie nowej powierzchni biurowej dla siedziby Expeditors Polska w Warszawie oraz nowego biura dla oddziału w Krakowie.