AXI IMMO reprezentowała BioFeed, czołowego producenta pasz i dostawca nowoczesnych rozwiązań dla hodowli, przy podpisaniu umowy najmu ponad 6 tys. mkw. powierzchni magazynowo – biurowej w Royal Business Park w Gdańsku. 

Spółka BioFeed specjalizująca się m.in. w żywieniu zwierząt podpisała umowę na najem 5 540 mkw. powierzchni magazynowej oraz 620 mkw. biurowo – socjalnej w gdańskim kompleksie Royal Business Park. Na doradcę w transakcji BioFeed wybrał agencję nieruchomości komercyjnych AXI IMMO.

BioFeed Sp. z o. o. zajmie w całości jeden z dwóch budynków kompleksu Royal Business Park. Najem tak dużej powierzchni to efekt planowanej konsolidacji działalności firmy oferującej produkty dla branży zoologicznej (w ramach BIOFEED ZOO, z markami EUPHORIA, VitalFit). Firma oferuje również narzędzia ręczne i akcesoria oraz elektronarzędzia (w ramach SCHMITH POLSKA S.A., z markami SCHMITH, RYOBI, AEG, MILWAUKEE, NORTON) a także produkty z rynku hobby – wędkarstwo (w ramach GENLOG Europe Sp. z o.o., z markami GENLOG i GERMINA). Nowa lokalizacja BioFeed obsłuży zarówno dystrybucję krajową, jak i działalność eksportową.

BioFeed w Gdańsku w przy obwodnicy Trójmiasta

Odnosimy duże sukcesy jako producent pasz, karm, artykułów pielęgnacyjnych i akcesoriów dla zwierząt, a także producent i dystrybutor narzędzi oraz dystrybutor produktów dla rynku hobby, dlatego sukcesywnie zwiększa się nasze zapotrzebowanie na wielkość i jakość powierzchni magazynowej i biurowej. Wierzymy, że konsolidacja różnych gałęzi biznesu w jednym obiekcie pozwoli na uzyskanie efektu synergii w postaci usprawnienia i zwiększenia efektywności procesów logistycznych, czy współpracy poszczególnych działów handlowych w jednej lokalizacji. – komentuje Michał Wysocki, Prezes Zarządu BioFeed Sp. z o. o.

Royal Business Park doskonale wpisał się w potrzeby Klienta. Kompleks ten oferuje najemcom wysoką jakość powierzchni oraz kameralność. Poszukiwaliśmy lokalizacji łatwo dostępnej dla kontrahentów i z komunikacją publiczną w pobliżu dla pracowników. Cieszymy się, że poza Klientem usatysfakcjonowany jest także Wynajmujący, który dzięki jednej transakcji skomercjalizował w 100% nowy obiekt, przez co park 2 bliźniaczych obiektów został wynajęty w perspektywie wielu lat. – dodaje Damian Kińczyk, konsultant AXI IMMO reprezentujący BioFeed Sp. z o. o.

Royal Business Park to centrum dystrybucyjne, które łączy funkcje magazynowe jak również biurowe. Kompleks, który został wybudowany przez krajowego inwestora, znajduje się na terenie Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego oraz strefy ekonomicznej. Na inwestycję składają się dwa budynki o łącznej powierzchni 11 150 mkw. dysponujące wysokiej klasy powierzchnią magazynową i biurową. Royal Business Park znajduje się w sąsiedztwie drogi krajowej nr 7, która bezpośrednio prowadzi do Obwodnicy Trójmiasta (S7). Zaletą lokalizacji parku jest nie wątpliwie bliskość Portu Lotniczego Gdańsk. Poza tym dobre połączenie z terminalem kontenerowym DCT w Gdańsku oraz terminalem kontenerowym BCT w Gdyni.