Firma Elfa Pharm Polska, producent i dystrybutor naturalnych kosmetyków dla kobiet i mężczyzn, zdecydowała się na przedłużenie umowy najmu ponad 3400 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym Logicor Kraków. Najemcę w procesie renegocjacji umowy reprezentowała firma doradcza AXI IMMO.

Elfa Pharm Polska to producent i dystrybutor naturalnych oraz roślinnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. W portfolio firmy znajdują się marki własne takie jak: VisPlantis, so!flow by VisPlantis, Gift of Nature, Element Cosmetics, Bishojo oraz kosmetyki profesjonalne VisPlantis Professional. Powodem do dumy w ostatnim czasie jest nagroda dla serii do włosów kręconych so!flow by VisPlantis, która otrzymała statuetkę w konkursie Love Cosmetics Awards w kategorii #FeeltheTrend.

Firma prowadzi swoją ekspansję zarówno w Europie Zachodniej, jak i Środkowo-Wschodniej, a także na terenie Stanów Zjednoczonych, Malezji, Tajwanu czy krajów Zatoki Perskiej. W Polsce produkty Elfa Pharm Polska dostępne są od ponad 10 lat. Można je też kupić w nowo wdrożonym sklepie internetowym pod adresem www.visplantis.pl.

Skuteczna ekspansja

„Od ponad 10 lat skutecznie rozwijamy portfolio naturalnych i bezpiecznych kosmetyków dla kobiet i mężczyzn. Nasza praca przyczyniła się do wypracowania produktów, które cieszą swoją jakością klientów w Polsce, jak i za granicą. Budowane latami zaufanie pozwoliło na uzyskanie stabilnej pozycji na rynku, co wraz z dobrym i sprzyjającym otoczeniem biznesu przyczyniło się do przedłużenia umowy najmu. Wydarzenie, zbiega się w czasie z promocją i uruchomieniem sklepu internetowego www.visplantis.pl, oraz platformy B2B, co z pewnością pozwoli dotrzeć do nowych klientów i dodatkowo wzmocnić nasz wizerunek,” wyjaśnia Tomasz Topolski, Dyrektor Handlowy/ Członek Zarządu, Elfa Pharm Polska.

Firma Elfa Pharm Polska zajmuje 2848 mkw. powierzchni magazynowej i dystrybucyjnej, którą uzupełnia 575 mkw. moduł biurowo-socjalny.

Park logistyczny z potencjałem

„Przy okazji renegocjacji umowy najmu mówimy o sytuacji, w której zarówno najemca, jak i wynajmujący są wygranymi. Klient zdecydował się na pozostanie w centrum logistycznym Logicor Kraków, ponieważ obiekt spełnia najważniejsze założenia dotyczące utrzymania tej samej kadry pracowników, a także zapewnia dogodny dojazd do autostrady A4 ułatwiający zaplanowanie procesów dystrybucyjnych. Z kolei wynajmujący zachował w swoim portfolio właściciela silnych marek kosmetycznych i utrzymał wysoki poziom skomercjalizowania powierzchni,” mówi Marta Nowik, konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

W Logicor stawiamy na długoletnie relacje i stałe wspieranie biznesowej ekspansji klientów. Nasza współpraca z Elfa Pharm Polska jest przykładem na to, jak wieloletni rozwój w tej samej przestrzeni może przyczynić się do strategicznego wzrostu firmy i jej portfolio. Przedłużenie umowy z Elfa Pharm Polska obejmowało również modernizację i doposażenie przestrzeni logistycznej w krakowskim magazynie – m.in. instalację nowoczesnego oświetlenia LED z systemem Dali, które pozytywnie wpływa na komfort personelu oraz optymalizuje zużycie energii. Obiekt jest wyposażony technologię automatycznej awizacji transportu, co usprawnia procesy dystrybucyjne i wpływa znacząco na ograniczenie emisji CO2,” dodał Piotr Brycki, Senior Asset Manager, Logicor.

Logicor Kraków to nowoczesne centrum dystrybucyjne oferujące ok. 20 000 mkw. A-klasowej powierzchni magazynowej. Inwestycja zlokalizowana jest w podkrakowskiej Skawinie, tuż przy węźle Sidzina łączącym drogę krajową nr 44 z autostradą A4, ok. 10 km od centrum stolicy województwa małopolskiego i 13 km od portu lotniczego Kraków Balice. Wśród wielu udogodnień najemcy parku logistycznego znajdą wysokiej klasy powierzchni biurowe, obszerne place manewrowe, parkingi, całodobową obsługę obiektu czy zabezpieczenia przeciwpożarowe jak klapy dymowe oraz tryskacze ESFR.