Firma AXI IMMO zdecydowała się na rozwinięcie działalności operacyjnej i rozbudowę swojej oferty o kompleksowe usługi z zakresu wycen nieruchomości. Dyrektorem nowego obszaru został Grzegorz Chmielak, który będzie jednocześnie zarządzał Działem Rynków Kapitałowych. Nowa linia biznesowa uzupełnia szeroki zakres usług oferowanych przez AXI IMMO. Firma dotychczas rozwijała swoją działalność głównie w sektorach magazynowym i produkcyjnym, centrów danych (Data Center), BTS i BTO, biurowym, gruntów, inwestycyjnym oraz zarządzaniu nieruchomościami.

“Otwarcie nowej linii biznesowej to naturalny kierunek i następstwo wszystkich naszych działań operacyjnych. Nieustannie dbamy o rozwój firmy tak, aby klienci otrzymywali kompleksowe doradztwo na każdym etapie swojej działalności. Dołączenie Grzegorza to niewątpliwie poszerzenie kompetencji oraz zastrzyk nowej pozytywnej energii, którą razem z jego doświadczeniem zamierzamy wykorzystać do zbudowania obszaru Wycen i Doradztwa wzmacniającego wizerunek firmy AXI IMMO”. – wyjaśnia Renata Osiecka, Partner Zarządzająca, AXI IMMO.

Eksperckie usługi z zakresu wycen nieruchomości

Grzegorz Chmielak posiada swoje ponad 25 letnie doświadczenie w sektorze nieruchomości komercyjnych.  Wcześniej pracował w sektorze finansowym dla HypoVereinsbank Bank Hipoteczny S.A., Bank Pekao S.A., WestImmo a przez ostatnie 11 lat w Knight Frank, będąc odpowiedzialnym za obszar wycen nieruchomości i doradztwa w Polsce oraz CEE, gdzie pełnił również obowiązki Partnera Zarządzającego. Wśród jego licznych obowiązków znajdowało się m.in. zarządzanie obszarem wyceny, budowanie relacji z klientami firmy oraz rozwój biznesu w tym obszarze. Grzegorz jest członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (RICS), posiada licencję rzeczoznawcy majątkowego nr 3064 oraz certyfikat CIS HypZert (MLV). Grzegorz jest absolwentem Politechniki Warszawskiej i studiów podyplomowych na Sheffield Hallam University oraz MBA w National Louis University — Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu.

“Rynek nieruchomości komercyjnych nieustannie się zmienia, przybywa podmiotów inwestujących na naszym rynku, a wraz z nimi rosną oczekiwania względem dostarczanych analiz i raportów. W najbliższym czasie chcę wypracować możliwie najlepsze i innowacyjne rozwiązania, które istotnie wpłyną na rozwój nowej linii biznesowej i zapewnią firmie wsparcie niemal w każdym aspekcie jej funkcjonowania. Oprócz budowy nowego działu Wycen jednocześnie pokieruję departamentem Rynków Kapitałowych, gdzie również moim celem będzie zapewnienie kompleksowych i najwyższej jakości usług dla naszych klientów”. – dodaje Grzegorz Chmielak, Dyrektor Działu Wycen oraz Rynków Kapitałowych, AXI IMMO.

O AXI IMMO

AXI IMMO oferuje usługi doradcze w zakresie nieruchomości komercyjnych, w tym: wynajem i zarządzanie powierzchniami magazynowymi i biurowymi, a także zakup i sprzedaż gruntów inwestycyjnych. W ramach oferty firma świadczy usługi zarządzania łańcuchami B2B i B2C. Największym atutem AXI IMMO jest połączenie międzynarodowych standardów obsługi z rzetelną znajomością rynku lokalnego. Firma otrzymała tytuł najlepszej Lokalnej Agencji Roku w latach 2012 – 2019 i 2021 w prestiżowym konkursie CiJ Awards organizowanym przez magazyn CEE CiJ Journal oraz nagrodę dla Najlepszego Zespołu w sektorze magazynowym w latach 2016 – 2017.