Flex wynajął 17 100 m kw. w Panattoni Park Elbląg. Kolejna inwestycja w warmińsko-mazurskim ukończona

AXI IMMO doradza firmie Flex na północy Polski


29 listopada 2022
Monika Rykowska
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, ukończył inwestycję w województwie warmińsko-mazurskim. Niemal całą powierzchnię Panattoni Park Elbląg wynajęła firma Flex – globalny dostawca urządzeń i technologii. Z obiektu korzysta również sieć kurierska DPD Polska. AXI IMMO dostarczyło kompleksowe usługi doradcze na rzecz najemcy.

Panattoni jest partnerem w rozwoju kolejnych lokalizacji Flex w Polsce. Deweloper dostarczył dla firmy powierzchnię w Łodzi, a niedawno rozpoczął rozbudowę o 20 000 m kw. fabryki w ramach kompleksu w Tczewie. Teraz firma skorzysta z 17 100 m kw. w ramach Panattoni Park Elbląg.

Rozwój rynku warmińsko-mazurskiego

– „Ogromnie cieszy nas, że kolejne firmy dostrzegają potencjał rynku warmińsko-mazurskiego. Rozwój infrastruktury drogowej, nowoczesna powierzchnia przemysłowa i probiznesowe podejście władz lokalnych otwierają region na kolejne sektory, a wejście takich firm jak Flex to kolejne miejsca pracy dla miasta i regionu. – mówi Martyna Sochaczewska, Leasing Director w Panattoni i dodaje: – „Sukces Panattoni Park Elbląg to dla nas znak i motywacja, że warto się tu rozwijać”.

Flex zyskuje doskonałą lokalizację przy drodze ekspresowej S7, co gwarantuje świetną ekspozycję magazynu i dogodne połączenie nie tylko z regionem Trójmiasta, z którym firma jest związana od lat, ale także z Warszawą i innymi regionami kraju.

Ze względu na specyfikę klienta zewnętrznego, którego Flex będzie obsługiwać z nowego obiektu, hala zostanie dodatkowo zabezpieczona i ogrodzona. Dla wsparcia procesów magazynowych w posadzkę zostanie wbudowana pętla indukcyjna. Najemca zacznie korzystać z wynajętej powierzchni w lutym 2023 r.

Elbląg – lokalizacja z dużym potencjałem

„Klient miał mocno sprecyzowane oczekiwania względem nowej powierzchni. Wśród głównych czynników determinujących wybór Panattoni Park Elbląg znalazły się kwestie dotyczące terminu dostępności, a także dostępu do wykwalifikowanej kadry pracowników. Firma Flex zajmie cały budynek, co również istotnie wpłynęło na decyzję o lokalizacji centrum dystrybucyjnego w Elblągu,” wyjaśnia Hubert Wojtera, Dyrektor, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

„Kolejne inwestycje w rozbudowę drogi ekspresowej S7 w znaczący sposób wzmacniają pozycję regionu warmińsko-mazurskiego na logistycznej mapie Polski, który staje się bardziej przystępny dla różnych grup najemców” mówi Jakub Jastrzębski, Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

„Nowe inwestycje w hale w regionie Warmii i Mazur, dywersyfikują i zwiększają możliwości rozbudowy zaplecza magazynowego, dystrybucyjnego i produkcyjnego dla klientów zainteresowanych rozwojem na północy kraju,” dodaje Katarzyna Głodowska, Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Panattoni Park w Elblągu

Kolejny rok na Mazurach. Panattoni Park Elbląg to kolejna realizacja firmy w regionie warmińsko-mazurskim. Deweloper dostarczył tu ponad 36 000 m kw. w ramach Panattoni Park Olsztyn, w którym powierzchnię wynajęła m.in. amerykańska firma specjalizująca się w branży recyklingu tekstyliów. Ponadto w Ostródzie przedsiębiorstwo dostarczyło obiekt BTS dla Animex Foods, największej w Polsce firmy spożywczej, o powierzchni 10 150 m kw. Szyty na miarę budynek spełnił wysokie normy techniczne oraz uzyskał certyfikaty potwierdzające, że przechowywana żywność będzie bezpieczna. Na powierzchni ponad 10 000 m kw. znalazły się m.in. trzy chłodnie (z temperaturą od 0 do +6 °C), mroźnia z temperaturą kontrolowaną na poziomie -22 °C oraz magazyn suchy.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com