Uruchomiono zakład produkcyjny Medezin w inwestycji 7R Park Łódź West I w Konstantynowie Łódzkim. To już druga marka należąca do grupy Pelion, największej firmy z sektora ochrony zdrowia w Polsce, która działa w 7R Park Łódź West I. Powierzchnia dla Medezin powstała w formule BTS i została przystosowana do specyficznych potrzeb branży farmaceutycznej. W transakcji najemcy doradzała firma AXI IMMO.

Deweloper 7R przygotował dla producenta farmaceutycznego Medezin ponad 3 700 mkw. powierzchni magazynowo-przemysłowej, podzielonej na wytwórnię leków oraz hurtownię. Dodatkowo firma zajmuje 450 mkw. powierzchni biurowej zlokalizowanej przy części produkcyjnej oraz składowania. Uruchomiony pod Łodzią zakład produkcyjny Medezin zaopatrzy w produkty lecznicze inne spółki grupy Pelion. Do jej najbardziej znanych marek należą m.in. Polska Grupa Farmaceutyczna, sieć aptek DOZ, czy drogerie Natura.

Strategiczna lokalizacja Medezin

Łódź jest dla nas strategicznie ważną lokalizacją. W budynku zaprojektowanym we współpracy z 7R uruchomimy zakład produkcyjny, gdzie wytwarzane będą produkty lecznicze w zakresie secondary packaging. Tego typu czynności wymagają skrupulatnie przestrzeganych warunków w pomieszczeniach, gdzie powstają i są składowane. Dzięki bliskiej współpracy z deweloperem udało nam się stworzyć przestrzeń, która odpowiada na nasze potrzeby i pozwoli nam się rozwijać w centrum kraju.” – mówi Paweł Pyć, Project Manager w Medezin.

Z przedstawionych klientowi opcji budowy obiektu w formule BTS najkorzystniejsza okazała się oferta dostarczona przez 7R. Dużą rolę przy wyborze dewelopera miało także jego dotychczasowe doświadczenie w obsłudze i dostarczaniu powierzchni dla firm z branży farmaceutycznej. Natomiast Polska Centralna i obszary w pobliżu Łodzi to obecnie jedna z najbardziej pożądanych lokalizacji logistycznych na polskim rynku magazynowym.“– powiedział Jakub Wojtera z Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Dostosowana powierzchnia BTS

W obiekcie możliwa jest kontrola temperatur w zakresie od 15 do 25°C. Ponadto zainstalowano chłodnię z agregatem do przechowywania produktów leczniczych w zakresie temperatur od 2 do 8°C. Regularnie, co godzinę, w części produkcyjnej następuje również wymiana powietrza. W budynku zastosowano platformy przeładunkowe typu „autodock”, których zadaniem jest zniwelowanie zmian temperatury panującej wewnątrz magazynu podczas operacji załadunku towarów.

Medezin to po Pharmalink, Cefea i Marrodent kolejna firma z branży farmaceutycznej, która powierzyła nam dostosowanie powierzchni do rygorystycznych standardów dotyczących produkcji i przechowywania leków. W części produkcyjnej hali zastosowaliśmy m.in. doświetlenie światłem dziennym na poziomie 12,5% oraz wysokoodporną, żywiczną posadzkę epoksydową. Z kolei w strefie magazynowania wydzieliliśmy specjalny obszar na produkty wymagające szczególnych środków ostrożności. Cieszymy się, że 7R Park Łódź West I stanowi atrakcyjną lokalizację zarówno pod względem prowadzenia procesów produkcji, jak i dystrybucji leków.” – dodaje Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Commercecon.

7R Park Łódź West I atrakcyjnie zlokalizowany

7R Park Łódź West I to nowoczesny park magazynowy o łącznej powierzchni 32 tys. mkw., złożony z dwóch obiektów klasy A, zlokalizowany przy ulicy Inwestycyjnej w Konstantynowie Łódzkim.