Firma FARO Tekstylia, lider branży licencjonowanych tekstyliów domowych i HoReCa wynajęła ponad 3 550 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej w parku logistycznym Logicor Kraków. FARO Tekstylia przeniosła także swoją siedzibę do biurowca przy ul. Konstantego Brandla 3 o powierzchni niemal 540 mkw. W obu transakcjach doradcą FARO Tekstylia była firma AXI IMMO.

FARO Tekstylia, krakowska firma obecna na rynku od 30 lat, jest producentem i dystrybutorem tekstyliów na licencji wielu znanych marek takich jak: Disney, Marvel, 44 Cats, Bob Budowniczy, Masza i Niedźwiedź, Tomek i Przyjaciele, Strażak Sam i wieli innych. W ofercie firmy znajdują się pościele, ręczniki, koce, narzuty, obrusy, szlafroki, tkaniny hotelowe, kołdry, poduszki i inne. Firma cały czas się rozwija, poszerza asortyment i sieć klientów, dzięki czemu stała się jednym z najważniejszych graczy na europejskim rynku tekstylnym. FARO Tekstylia aktywnie działa w kraju i za granicą biorąc udział w międzynarodowych wydarzeniach branżowych, w tym największych targach Heimtextil we Frankfurcie.

Nowy magazyn i nowe biuro dla FARO Tekstylia w Krakowie

W związku z dynamicznie poszerzającym się asortymentem dotychczasowa powierzchnia w kilku magazynach przestała spełniać swoje potrzeby. Firma zdecydowała się na konsolidację w ramach parku Logicor Kraków, czego efektem jest wynajem 3 554 mkw. powierzchni magazynowej. Jednocześnie firma powiększyła i przeprowadziła się do nowego biura zlokalizowanego przy ul. Konstantego Bradla 3 w Krakowie.

„Kraków jest naszym rodzinnym miastem i zależało nam, aby pozostać w regionie, jednocześnie kluczowa była lokalizacja, która zapewnia wygodny dojazd dla pracowników i pozwala na efektywną organizację dystrybucji na terenie kraju i Europy”. – komentuje Tomasz Zieliński, właściciel firmy FARO Tekstylia. „Warto również dodać, że w nowym magazynie wdrożony będzie inteligentny system zarządzania obrotem i dystrybucją ponad 2 tys. asortymentów”. – dodaje Tomasz Zieliński, właściciel firmy FARO Tekstylia.

„Logicor Kraków cieszy się dużym zainteresowaniem najemców ze względu na dogodne położenie tuż przy węźle autostradowym, na terenie gminy Skawina. Dzięki czemu jest to projekt wybierany zarówno przez najemców zajmujących się logistyką i dystrybucją lokalną, regionalną, jak też międzynarodową. Cieszymy się, że krakowska firma FARO Tekstylia doceniła jakość inwestycji i wybrała nasz park na swoje centrum dystrybucyjne”.komentuje Marta Sot, Asset Manager w  Logicor.

Dwie przeprowadzki do najlepszych lokalizacji

„Doradzaliśmy firmie FARO Tekstylia zarówno przy wyborze powierzchni magazynowej, jak i biurowej. Kluczowe kryteria, które zdecydowały o wyborze inwestycji Logicor Kraków to lokalizacja z dostępem do komunikacji miejskiej, jakość powierzchni i konkurencyjna oferta cenowa”.podsumowuje Tomasz Rąba, z działu Industrial & Logistic w AXI IMMO.

„Natomiast przy wyborze biura Klientowi zależało na obiekcie położonym w mieście, ale jednocześnie z dogodnym dojazdem do magazynu. Ponadto, ważne było doświetlenie powierzchni ze względu na liczną grupę pracowników zajmujących się projektowaniem i grafiką”.dodaje Marta Nowik, z działu Industrial & Logistic w AXI IMMO.

Park magazynowy przy A4

Logicor Kraków to centrum magazynowo — logistyczne oferujące 19 300 mkw. powierzchni magazynowej. Usytuowanie parku w miejscowości Skawina, w pobliżu autostrady A4 i dobry dojazd do dróg  E77/7 gwarantuje dogodne połączenie z Niemcami i naszymi południowymi sąsiadami. Park wyposażony jest w place manewrowe, oferuje także całodobową obsługę obiektu. W pobliżu znajdują się linie komunikacji publicznej.