Międzynarodowa firma A&T GROUP zdecydowała się otworzyć swoje pierwsze w Polsce centrum dystrybucyjne. Magazyn celny z kontrolowaną temperaturą potrzebną przy lekarstwach i artykułach spożywczych będzie się mieścił w parku magazynowym Gdańsk Kowale Distribution Centre. Najemca zajmie prawie 4000 mkw. powierzchni logistycznej i biurowej, w której będzie rozwijać dywizję związaną z dostarczaniem leków, wyrobów medycznych i suplementów diety na region Europy Środkowo-Wschodniej. A&T GROUP zajmuje się pełną obsługą logistyczną, transportem drogowym, morskim, jak i lotniczym dla firm farmaceutycznych, które wysyłają leki i suplementy diety na Ukrainę. Za kompleksowe usługi doradcze na rzecz A&T GROUP odpowiadała firma AXI IMMO.

A&T to wielobranżowa grupa firm zajmująca się różnymi gałęziami przemysłu na całym świecie. Wśród jej kompetencji znajdują się m.in. handel, marketing, rekrutacja, doradztwo, transport i logistyka. Od 2011 r. firma rozwija się w branży wyrobów medycznych jako dostawca wielu medycznych produktów. Firma dostarcza również produkty spożywcze, higieniczne, tekstylne, jak i świadczy usługi konsultingowe oraz rekrutacyjne.

Medyczne centrum dystrybucyjne A&T GROUP w Polsce

„Poszukiwaliśmy lokalizacji w pobliżu Głębokowodnego Terminala Kontenerowego w Gdańsku, przez co decyzja o wyborze powierzchni w centrum logistycznym Gdańsk Kowale Distribution Centre była najlepszą z zaproponowanych i dostępnych od ręki opcji. Relatywnie nieduża odległość od portu zapewnia nam doskonałe warunki do szybkiego przyjęcia kontenerów i zaplanowania logistyki zaraz po ich rozładowaniu na terenie całej Polski, a także na innych obsługiwanych rynkach,” mówi Agata Budek, Prezes Zarządu A&T GROUP.

„Rozwijana w Trójmieście działalność Klienta będzie opierała się na podstawie dystrybucji różnego rodzaju materiałów medycznych na kontynencie europejskim, z mocniejszym naciskiem na jego środkowo-wschodnią część. Znając to zapotrzebowanie oraz specyfikę branży medycznej poszukiwaliśmy modułu, który będzie wyposażony w część z kontrolowaną i regulowaną temperaturą, a także spełni wysokie kryteria związane z izolacyjnością,” wyjaśnia Rafał Jełowicki, Konsultant w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO.

A&T GROUP docelowo zajmie 3643 mkw. powierzchni magazynowej w centrum logistycznym Gdańsk Kowale Distribution Centre, który uzupełni moduł biurowy o wielkości 341 mkw.

Trójmiasto ważną lokalizacją dla reshoringu i nearshoringu

„To kolejna transakcja, która pokazuje jak ważną lokalizacją na magazynowej mapie Polski pozostaje Trójmiasto. Nie do przecenienia jest jeden z jego najważniejszych atutów i gałęzi rozwoju, czyli obsługa Klientów korzystających z dostępu do Terminalu kontenerowego Baltic Hub, DCT Gdańsk. Z uwagi na to Trójmiasto jest szczególnie konkurencyjne względem innych rynków magazynowych, przez co pozostaje otwarte na wszystkich najemców zainteresowanych akwizycją powierzchni pod obecne i przyszłe projekty w tym te reshoringowe, jak i nearshoringowe,” mówi Katarzyna Głodowska, Konsultantka w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO.

„Trójmiejski rynek magazynowy charakteryzuje się wysokim popytem, a stała chęć rozwoju Klientów już prowadzących operacje biznesowe na tym obszarze przyczynia się do szybkiej absorpcji dostępnej powierzchni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firmy A&T GROUP, a także mając na uwadze od lat dobrze prosperujące firmy z sektora medycznego w Polsce, jedną z naszych propozycji było wcześniejsze zabezpieczenie dodatkowej powierzchni pod wzrost operacji. Jest to bezpieczne rozwiązanie zapewniające najemcy dużą elastyczność w sytuacji niższej podaży,” wskazuje Jakub Jastrzębski, Konsultant w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO.

Nowoczesny park Gdańsk Kowale Distribution Centre

Gdańsk Kowale Distribution Centre to nowoczesny park logistyczny. Oferowane w nim elastyczne moduły magazynowe i biurowe znajdują się w sześciu budynkach o łącznej powierzchni około 130000 mkw. Centrum dystrybucyjne położone jest około 5 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku i 10 km od Terminalu kontenerowego Baltic Hub (DCT Gdańsk) tzw. Głębokowodnego Terminala Kontenerowego oraz 15 km od centrum Gdańska. Gdańsk Kowale Distribution Centre zlokalizowany jest bezpośrednio przy obwodnicy Trójmiasta, w pobliżu dróg ekspresowych S6 i S7, a także autostrady A1. Do dyspozycji najemców znajdują się place manewrowe i parkingi dla samochodów osobowych.