SEGRO posiada 50 procent udziałów w SELP i działa w ramach joint venture jako zarządca nieruchomości oraz development manager.

Nieruchomość w Czechach obejmuje dwie hale magazynowe o łącznej powierzchni 21,8 tys. m², wykorzystywanej na potrzeby operacji logistycznych firm OTEC, UTi i Schachermayer. Budynki są zlokalizowane w Hostivicach, na zachodnich przedmieściach Pragi, obok lotniska, w bezpośrednim sąsiedztwie SEGRO Logistics Park Prague, dzięki czemu lokalny zespół doskonale zna obiekty i ich najemców.

Bożena Krawczyk, Dyrektor Inwestycyjny SEGRO na Europę Centralną komentuje transakcję:

„Konsekwentnie zwiększamy wielkość portfela i wzmacniamy obecność SEGRO na wiodących rynkach regionu CEE, w tym w Czechach. Przedmiotowa transakcja ma istotne znaczenie dla naszej pozycji w zachodniej części Pragi, gdzie posiadamy obecnie około 100 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej. Zakup portfela w Czechach jest kolejnym przykładem naszych zdolności do zabezpieczania transakcji typu „off market” na dobrze nam znanych rynkach.”

Przejęcie portfela w Czechach jest częścią pan-europejskiej transakcji portfelowej obejmującej łącznie 70 000 m2. Pozostałe obiekty znajdują się we Francji oraz w Niemczech.

Źródło: Segro