Firma Rhenus Logistics S.A. należąca do Grupy Rhenus zajmie w ramach Panattoni Park Poznań IX 18 000 m kw. Obiekt będzie gotowy do użytku w czerwcu 2021 roku, jak podaje Pannattoni.

Poznań leży w połowie drogi między Warszawą a Berlinem. Jednocześnie, jako ośrodek akademicki, ma atrakcyjny dostęp do wysokiej liczby wykwalifikowanych pracowników oraz absolwentów. To wszystko, wraz ze świetnym skomunikowaniem miasta powoduje, że magazyny w tym regionie cieszą się ogromnym zainteresowaniem najemców”. – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Panattoni Park Poznań IX to kolejne centrum dystrybucyjne dewelopera, które powiększa wielkopolski portfel o 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Obejmuje dwa obiekty, z których jeden – o powierzchni 39 400 m kw. – jest już ukończony i niemal w całości wynajęty. Drugi jest w trakcie budowy. Będzie miał blisko 41 000 m kw., z czego 18 000 m kw. (w tym 987 m kw. biura) zajmie Rhenus Logistics S.A. Firma świadczy kompleksowe rozwiązania z zakresu logistyki kontraktowej, transportu drogowego, morskiego i lotniczego. W obszarze rozwiązań magazynowych w Polsce Rhenus specjalizuje się w obsłudze logistycznej kanału e-commerce w ramach projektów dedykowanych, a także projektów typu “multi-user.’

Jednym z niestandardowych rozwiązań będzie podwyższenie przez dewelopera wysokości hali do 11,5 m. Obiekt przystosowany będzie także do przeładunków typu cross-dock oraz spełni wszystkie wymagania certyfikacji BREEAM na poziomie „Very Good”.