Jednocześnie celem firmy na najbliższe lata jest budowa i rozwój wysokiej jakości parków logistycznych w znaczących regionach Polski, generujących największy popyt, czyli na Dolnym i Górnym Śląsku, w Polsce centralnej, Poznaniu i Warszawie. Firma jest obecnie w trakcie negocjacji dwóch kontraktów, ale szczegółów na razie nie zdradza.

W 2011 roku wybudował trzy nowe obiekty typu BTS o łącznej powierzchni 66 tys. mkw. zlokalizowane w Słowacji, Czechach i Polsce.

W pierwszych trzech kwartałach 2011 roku Prologis odnotował 20-proc. wzrost najmu powierzchni w Europie Środkowo-Wschodniej w podrównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Firma zapowiada, że na koniec 2011 roku prawdopodobnie znów pobije swój rekord i przekroczy próg jednego miliona metrów kwadratowych wynajętej powierzchni magazynowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Prologis posiada w regionie Warszawy dziewięć parków dystrybucyjnych (39 budynków) o łącznej powierzchni ponad 760 tys. mkw. Z portfolio o powierzchni 2,1 mln mkw. zlokalizowanych w 107 budynkach w 25 parkach logistycznych Prologis jest wiodącym dostawcą powierzchni magazynowej w Polsce.