Nowa inwestycja w Prologis Park Wrocław III, poprzez dostępność mniejszych modułów magazynowych (od 650 mkw.), umożliwia dużą elastyczność w wynajmie powierzchni logistycznej na rynku wrocławskim.

Zakończenie budowy planowane jest na III kw. 2014 r. Na podstawie zawartych umów przednajmu, wynajęte zostało już 6,8 tys. mkw. powierzchni.

Transakcje obejmują:

  • 5,5 tys. mkw. dla największego dystrybutora farmaceutyków w Polsce – firmy Neuca, która planuje dalszy rozwój swojej działalności w regionie;
  • 1,3 tys. mkw. dla firmy Metalcom, dostawcy elementów złącznych, techniki do kotwienia i niestandardowych wyrobów złącznych, która wybrała lokalizację, ze względu na dostępność małych modułów klasy A posiadających dok i bramy wjazdowe z poziomu 0.

“Od wielu miesięcy obserwujemy rosnący popyt na nowoczesną powierzchnię magazynową w rejonie Wrocławia” – mówi Ewa Zawadzka, vice president, head of development, Prologis w Polsce. – “Budynek zaspokoi potrzeby dużych i małych firm, które poszukują powierzchni wysokiej jakości, dostosowanej do ich indywidualnych oczekiwań”.

Prologis Park Wrocław III położony jest tuż przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, przy ul. Granicznej,  7 km na południowy-wschód od Wrocławia i 3,5 km od lotniska. Park o powierzchni ponad 130 tys. m2 jest wynajęty w 91%.

Źródło: Warehouse Monitor