Obiekt o charakterze BTS dla Polaris Industries Inc., amerykańskiego producenta m.in. quadów, powstanie w Opolu, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park i będzie liczyć 33 000 m² powierzchni.

Polaris Industries Inc. – amerykański producent skuterów śnieżnych, quadów, motocykli i pojazdów elektrycznych typu NEV wchodzi do Polski. Założona w 1954 r. firma zdecydowała się na ulokowanie pierwszej europejskiej fabryki pojazdów terenowych w Opolu, na terenie Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Inwestycja zostanie zrealizowana przez Panattoni Europe, dewelopera z bogatym portfolio realizacji powierzchni magazynowych i produkcyjnych, również na terenie stref ekonomicznych, i będzie liczyć 33 000 m². Hala produkcyjna planowanego obiektu zajmie aż 25 600 m², magazyn 3 400 m², natomiast strefa socjalno-biurowa 3 981 m². Budowa obiektu rozpocznie się na początku sierpnia br., zakończenie zaplanowane jest na połowę lutego 2014 r.

Fabryka Polaris Industries to przykład ciekawej i ważnej realizacji nie tylko dla Panattoni Europe i rynku powierzchni komercyjnych. Inwestycja ma również istotne znaczenie dla Polski, zwłaszcza dla regionu opolskiego. Ta pierwsza w Europie fabryka pojazdów terenowych firmy będzie produkować 25 tysięcy quadów i małych pojazdów terenowych rocznie, które trafią do Europy, na Bliski Wschód oraz do Rosji. To pozwoli na zatrudnienie aż ok. 350 osób, z perspektywą zwiększenia etatów, co w obecnej sytuacji gospodarczej jest bardzo ważnym aspektem naszych aktywności, jako dewelopera. Decyzja Polaris Industries pokazuje również, że Polska jako partner jest krajem ze stabilną sytuacją polityczno-gospodarczą i olbrzymim potencjałem wykwalifikowanych pracowników, co również nie pozostaje bez znaczenia dla potencjalnych zagranicznych inwestorów” powiedział Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią Panattoni Europe.

Lokalizacja nowej fabryki Polaris Industries to teren Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej Invest-Park, w obrębie ewidencyjnym Półwieś i w jednostce ewidencyjnej Opole, przy ul. Wspólnej.