To pierwsza inwestycja dewelopera w tym mieście. Docelowa powierzchnia Panattoni Park Sosnowiec wyniesie 90 000 mkw. i obejmie cztery budynki. W pierwszej fazie projektu powstanie 21 900 m².

Górny Śląsk to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się rejonów Polski i przyciągający klientów zainteresowanych powierzchnią magazynową. W związku z tym Panattoni Europe zdecydowało się poszerzyć ofertę swoich magazynów w regionie zlokalizowanych do tej pory w Bielsku-Białej, Czeladzi, Gliwicach i Mysłowicach o kolejne miasto – tym razem Sosnowiec. W nowym parku wybudowane zostaną cztery budynki o łącznej powierzchni 90 000 m². Obecnie startuje budowa pierwszego z nich, liczącego 21 900 m².

Lokalizacja Panattoni Park Sosnowiec

Panattoni Park Sosnowiec zlokalizowany jest w pobliżu Euroterminala Sławków łączącego Europę, Rosję i Chiny, Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach oraz autostrady A4, bezpośrednio przy drodze ekspresowej S1, co sprzyja inwestycjom międzynarodowym. Wielkość Aglomeracji Śląskiej liczącej 4,5 miliona mieszkańców oraz niewielka odległość do centrum Sosnowca (8 km), Katowic (9 km) i Krakowa (80 km) jest z kolei atutem dla firm obsługujących rynek lokalny.

Źródło: Panattoni.