W ramach współpracy firma SEGRO wybudowała dla najemcy obiekt magazynowy z modułem biurowym o całkowitej powierzchni ponad 4 000 mkw. Budynek został  przekazany klientowi w czerwcu 2013 r.

GEODIS Calberson Polska wchodzi w skład grupy GEODIS, jednego z europejskich liderów logistycznych. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach logistycznych typu AVL dla części lub całego łańcucha dostaw i koncentruje się na wsparciu rozwoju klientów w zakresie logistyki prowadzonej na całym świecie. GEODIS  lider logistyki we Francji oraz czwarty operator w Europie, oferuje zintegrowane usługi w zakresie ekspresowych dostaw oraz logistyki zbiorowej. W należącym do SEGRO Tulipan Park Stryków firma będzie obsługiwała głównie Tarkett Wykładziny – lidera w zakresie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań dla powierzchni sportowych i podłóg.

Poszukiwaliśmy obiektu, który zapewni nam możliwość rozszerzenia współpracy z naszym klientem, Tarkett Wykładziny. Zdecydowaliśmy się na powierzchnię w Tulipan Park Stryków z uwagi na profesjonalne podejście ze strony SEGRO oraz dostosowany do naszych potrzeb harmonogram realizacji inwestycji. Zaledwie w ciągu pięciu miesięcy od czasu podpisania umowy najmu deweloper przekazał nam budynek do użytku. Dodatkową zaletą Tulipan Park Stryków jest doskonała lokalizacja kompleksu, położonego w bliskim sąsiedztwie głównych korytarzy transportowych regionu.” stwierdził Bogdan Młynarczyk z GEODIS Calberson.

Magazyn z modułem biurowym o całkowitej powierzchni ponad 4 000 mkw. dedykowany firmie GEODIS został zrealizowany w ramach rozbudowy budynku G, w którym deweloper przygotowywał niedawno powierzchnię dla firm Valeo Service Eastern Europe Sp. z o.o. oraz CAT LC Polska. Kolejna faza tego samego budynku może być również zrealizowana w niedługim czasie, co jest istotne dla potencjalnych klientów zainteresowanym szybkim przejęciem powierzchni.

Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną, potwierdza duże znaczenie dogodnej lokalizacji parku dla prowadzonych przez najemców operacji: „Tulipan Park Stryków, nasze największe centrum logistyczne w tej części Europy, gwarantuje klientom doskonałe możliwości w zakresie logistyki. Dzięki dalszemu rozwojowi infrastruktury drogowej – autostrady A2 oraz węzła autostrad A1 oraz A2 inwestycja ta cieszy się rosnącym zainteresowaniem firm polskich i zagranicznych, dzięki czemu stale ją rozbudowujemy.

Tulipan Park Stryków to największe centrum logistyczne dewelopera w Europie Centralnej. Inwestycja o łącznej powierzchni 188 000 mkw., zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 oraz w pobliżu węzła autostrad A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód), zapewnia doskonałe warunki do dystrybucji towarów, a dobra współpraca dewelopera z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną umożliwia przedsiębiorcom prowadzenie działalności na preferencyjnych warunkach.

Źródło: www.segro.pl