Po rozbudowie, to główne centrum logistyczne do obsługi klientów z branży farmaceutycznej, zlokalizowanie w Błoniu k. Warszawy liczy aż 25 000 mkw.

FM Logistic zajmuje się obsługą sektora farmaceutycznego od 2003 roku. Wtedy operator podpisał pierwszy kontrakt z producentem farmaceutycznym, firmą GSK. Zakres usług dotyczył stricte przewozów FTL-owych po kraju, ale od tego momentu rozpoczyna się cała historia rozwoju działalności FM Logistic dla farmacji w Polsce.

Z firmą GSK, FM Logistic pracuje do dziś, a przez ostatnie 10 lat wachlarz usług operatora znacznie się powiększył. Aktualnie FM Logistic obsługuje 10 podmiotów w zakresie usług logistycznych oraz 15 podmiotów w zakresie obsługi dystrybucyjnej.

Rozwijając koncepcje platform multiklienckich, operator zdecydował się zbudować platformę dedykowaną obsłudze branży farmaceutycznej już w 2008 roku. Na miejsce wybrano atrakcyjną logistycznie lokalizację – miejscowość w Błonie k. Warszawy. W 2009 roku była to jedna hala magazynowa dostosowana do obsługi firm farmaceutycznych. Obecnie powierzchnia ta jest około 4 razy większa i liczy 25 000 mkw.

Źródło: www.propertynews.pl