Oddział DSV w województwie dolnośląskim obsługuje międzynarodowy i krajowy transport drogowy, posiada biuro frachtu lotniczego i morskiego oraz obejmuje magazyny w Nowej Wsi Wrocławskiej i Bielanach Wrocławskich o łącznej powierzchni ponad 6 000 mkw. i pojemności 7 500 miejsc paletowych dla logistyki kontraktowej produktów spożywczych i przeładunków drobnicy.

W listopadzie 2012 r. DSV powiększyło swój dolnośląski oddział, przenosząc się do nowej lokalizacji w Nowej Wsi Wrocławskiej. Ogromnie cieszymy się z faktu, że tempo naszego rozwoju przyczyniło się do dalszego zwiększenia powierzchni operacyjnej o kolejny obiekt, umożliwiając nam tym samym jeszcze sprawniejszą obsługę klientów w tym regionie” – powiedział Maciej Szczepański, zastępca dyrektora ds. Transportu Krajowego i Operacji Magazynowych w DSV.

Prologis Park Wrocław składa się z ośmiu budynków o całkowitej powierzchni ponad 168 000 mkw. Park położony jest 2 km od Wrocławia na terenie gminy Kobierzyce. Dogodna lokalizacja, przy drodze krajowej E-35 (Wrocław-Praga) i autostradzie A4 (Niemcy-Ukraina), zapewnia doskonałe warunki komunikacyjne w obrębie kraju, zaś bliskość lotniska Wrocław-Strachowice umożliwia połączenia lotnicze z większością stolic w Europie.

Klientami Prologis Park Wrocław również są: Carlsberg, Healthy Food Production, Hellmann Worldwide Logistics Polska, HI-P Poland, JAS-FBG, Kuehne + Nagel, MSI Polska, Rohlig Suus Logistics i Wincanton.

Źródło: propertynews.pl