Centrum logistyczne Silverstone Polska w Strykowie

Międzynarodowy dystrybutor lekkiego sprzętu do przenoszenia materiałów, firma Silverstone Polska zdecydowała się na wynajęcie ok. 3 500 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w SEGRO Logistics Park Stryków. Najemca wprowadzi się do nowego parku magazynowego w I kw. 2024 r. W transakcji firmę Silverstone Polska reprezentowała największa polska firma doradcza AXI IMMO.

Silverstone to jeden z największych dystrybutorów lekkiego sprzętu (wózków paletowych, podnośników magazynowych, pojazdów transportu wewnętrznego) do przenoszenia materiałów w Europie. Firma powstała w 1995 r. i do dziś jej siedziba główna znajduje się w Szwecji. Silverstone Polska jest jedną z 28 międzynarodowych franczyz.

Maciej Mikołajczuk, Dyrektor Zarządzający, Silverstone Polska, mówi: „Otwarcie nowego centrum logistycznego wpisuje się w długofalową strategię rozwoju firmy Silverstone Polska na krajowym rynku. Dotychczas korzystaliśmy z zewnętrznego magazynu, jednak rosnące zainteresowanie i potrzeba zwiększenia dostępności naszej wysokiej jakości produktów przyspieszyła proces związany z posiadaniem magazynu na własny użytek. Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą SEGRO, ponieważ przygotowana oferta znalazła się najbliżej naszych oczekiwań.”

Firma Silverstone Polska zajmie docelowo 3 219 mkw. powierzchni magazynowej, którą uzupełni przestronne 273 mkw. biuro z zapleczem socjalnym.

Jakub Wojtera, Starszy Doradca, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, mówi: „Wraz z rozwojem rynku magazynowego w Polsce, Stryków stale pozostaje jedną z głównych i najważniejszych lokalizacji, w których wielu najemców chce się rozwijać. Duże zaplecze powierzchni produkcyjnej i logistycznej sprawia, że Klienci mają duże możliwości wybrania modułów dopasowanych do ich potrzeb niemal od zaraz. W przypadku transakcji z udziałem firmy Silverstone Polska czynnik ten wraz z dużym zaangażowaniem ze strony dewelopera miał kluczowe znaczenie. Dodatkowo powierzchnia w SEGRO Logistics Park Stryków będzie pełnić rolę nowej siedziby głównej Klienta.”

Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny, SEGRO, dodaje: „Cieszymy się, że możemy wspierać rozwój Silverstone Polska na krajowym rynku, dostarczając firmie przestrzeń, która pozwoli zaspokoić rosnące zainteresowanie i potrzebę zwiększenia dostępności jej wysokiej jakości produktów. Dziękujemy za okazane zaufanie. Wierzymy, że Segro Logistics Park Stryków spełni wszystkie oczekiwania Silverstone Polska, a nasza współpraca przyczyni się do dalszych sukcesów firmy.”

SEGRO Logistics Park Stryków to nowoczesny kompleks magazynowy klasy A o docelowej powierzchni ok. 400 000 mkw. zlokalizowany w okolicach Łodzi. Oferta elastycznych w aranżacji modułów logistycznych i biurowych spełnia wymagania dla najemców z sektorów produkcji, składowania czy dystrybucji. Klienci zainteresowani powierzchnią zgodną z własnymi wymaganiami mają możliwość budowy projektów BTS (build to suit). Kompleks magazynowy znajduje się w pobliżu skrzyżowania dwóch najważniejszych autostrad A1 i A2, co zdecydowanie ułatwia efektywną dystrybucję na terenie całej Polski.