Łazienkaplus.pl, internetowy lider sprzedaży wyposażenia łazienek w Polsce, wynajął dodatkowo prawie 4 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w parku logistycznym MLP Poznań. W transakcji doradzała agencja AXI IMMO.

Łazienkaplus.pl na większej powierzchni

Łazienkaplus.pl to internetowy lider sprzedaży wyposażenia łazienek, działający na polskim rynku online od ponad 13 lat. Firma jest dystrybutorem i sprzedawcą wielu uznanych marek, które wraz z serwisem łazienkaplus.pl notują coroczne wzrosty i konsekwentnie umacniają swoją pozycję na rynku.

Łazienkaplus.pl podpisała z MLP Group umowę dotyczącą powiększenia wynajmowanej przestrzeni magazynowej o prawie 4 000 mkw. w parku logistycznym MLP Poznań. Tym samym najemca zwiększył powierzchnię do około 9 tys. mkw. Spółka związana jest z MLP Group od 2017 roku. Przekazanie Klientowi gotowego obiektu planowane jest na Q1 2021 roku.

MLP Poznań z dużym potencjałem rozbudowy

„Decyzja dotycząca rozbudowy zaplecza magazynowego przez naszego Klienta jest potwierdzeniem, że oferta MLP Group spełnia oczekiwania Najemcy i jest dowodem wysokiej jakości świadczonych przez nas usług zarządzania. Ponadto Park logistyczny w Poznaniu posiada wciąż duży potencjał do rozbudowy, dzięki czemu możemy odpowiadać na zainteresowanie ze strony obecnych jak i potencjalnych najemców” – mówi Agnieszka Góźdź, Dyrektor Sprzedaży w MLP Group S.A.

Transakcja win-win

 „Ekspansja firmy Łazienkaplus.pl w ramach parku logistycznego MLP Poznań udała się przez wzgląd na kilka faktów. Najemca od pewnego czasu zgłaszał gotowość do zwiększenia zajmowanej powierzchni wynikającej z szybko rosnącej popularności produktów z jego oferty,” mówi Piotr Roszkowski, Starszy Konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI  IMMO.

Klient podkreślał, że jest zadowolony zarówno ze współpracy z deweloperem, jak i z dotychczas dostarczonej powierzchni, która spełniała jego wszystkie wymagania zarówno pod względem logistycznym, technicznym oraz samego standardu nieruchomości. Dlatego decyzję o ekspansji możemy określić jako klasyczny przykład transakcji typu win-win. Otóż Klient zostaje w doskonale znanej lokalizacji z możliwością dalszego rozwoju, natomiast Wynajmujący, firma MLP, zapewnia sobie zajęcie części nowo budowanego parku magazynowego i utrzymuje w swoim portfolio kolejnego zadowolonego najemcę,” dodaje Piotr Roszkowski.

Centrum magazynowo-produkcyjne MLP Poznań

MLP Group, jeden z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych, zarządza centrum logistycznym MLP Poznań, które zlokalizowane jest w miejscowości Koninko koło Pozania, w pobliżu drogi ekspresowej S11 łączącej Poznań z Katowicami. Park znajduje się około 16 km od centrum Poznania i 4 km od autostrady A2. Park MLP Poznań docelowo dostarczy ok. 90 tys. mkw. najnowocześniejszej przestrzeni magazynowo-produkcyjnej.