Firma AXI IMMO postanowiła przedłużyć dwie umowy najmu w swoich dotychczasowych lokalizacjach w Warszawie i Katowicach. Powierzchnia w budynku Spektrum Tower w stolicy nie uległa zmianie, z kolei śląski oddział firmy mieszczący się w Muchowiec Active Park został powiększony o dodatkową powierzchnię. Obie lokalizacje zostały również dostosowane do najnowszych standardów zapewniających bezpieczeństwo i nowe modele pracy.

Warszawska siedziba główna AXI IMMO

Od czerwca 2016 r. biuro przy ul. Twardej 18 w budynku Spektrum Tower należącym do Globalworth w Warszawie pełni rolę siedziby głównej firmy AXI IMMO. Na powierzchni biurowej zdecydowano się na tradycyjny miks otwartego planu połączonego z gabinetami do pracy cichej, a także z dwoma przestronnymi salami konferencyjnymi. Praca oraz komunikacja pomiędzy działami została zaprojektowana tak, aby promować kreatywne myślenie i spontaniczne burze mózgów. Odpowiedni poziom doświetlenia zapewniają duże uchylne okna z widokiem na panoramę Warszawy. W niemal każdym pomieszczeniu widoczne są charakterystyczne elementy zgodne z identyfikacją wizualną firmy. Dodatkowo charakteru przestrzeni dodają efektowne dzieła sztuki pozyskane m.in. z akcji charytatywnych. Do biura AXI IMMO prowadzą dwa niezależne wejścia. Pracownicy firmy mogą korzystać ze wszystkich udogodnień budynku Spektrum Tower, wśród których znajdują się m.in. restauracja, kantyna, centrum medyczne oraz nowoczesna, całodobowa strefa fitness.

Siedziba główna AXI IMMO Group w Spektrum Tower to kluczowe miejsce rozwoju naszego biznesu. To tu znajduje się najwięcej działów operacyjnych firmy i najczęściej podejmowane są strategiczne decyzje o obieranych kierunkach. Komfortowe i dobrze zlokalizowane biuro jest przede wszystkim narzędziem, które pozwala zachować odpowiednią harmonię i kulturę pracy oraz realizować założone cele. Co więcej, przy zachowaniu obecnej wielkości, udało się nam osiągnąć oczekiwaną elastyczność jako fundament do wprowadzenia modelu pracy hybrydowej. Biorąc pod uwagę kryteria związane z położeniem na mapie Warszawy, standardem nieruchomości, a także ogólnym otoczeniem biznesu jesteśmy zadowoleni z podjętej pięć lat temu decyzji i dlatego zdecydowaliśmy się przedłużyć dotychczasową umowę najmu. Po tym czasie mogę śmiało przyznać, że to dom naszej całej organizacji.” – mówi Renata Osiecka, Partner Zarządzający, AXI IMMO.

Spektrum Tower to 29-kondygnacyjny wieżowiec oferujący ponad 32 000 mkw. powierzchni biurowej, którego właścicielem i zarządcą jest Globalworth. Do dyspozycji najemców znajduje się 314 miejsc parkingowych, a także stojaki na rowery i szatnie dla rowerzystów. Komfortowa lokalizacja w ścisłym centrum Warszawy przy ulicy Twardej 18, w sąsiedztwie ronda ONZ i alei Jana Pawła II, zapewnia łatwy dojazd każdym środkiem komunikacji miejskiej, w tym II linią metra. Spektrum Tower posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent i zasilany jest w 100% ekologiczną energią pochodzącą z odnawialnych źródeł

“Spektrum Tower to nie tylko jeden z najważniejszych budynków w polskim portfolio naszej spółki, ale również biurowiec, którym na co dzień zarządzamy i gdzie znajduje się siedziba naszej firmy. Posiada wszystko, czego tylko można oczekiwać od komfortowego miejsca pracy, ze szczególnym naciskiem na znakomitą lokalizację w ścisłym centrum Warszawy i wynikającymi z tego udogodnieniami, takimi jak dostęp do rozbudowanej infrastruktury komunikacyjnej czy bogatej oferty handlowo-usługowej w bezpośrednim otoczeniu. Sam fakt, że tak renomowana firma doradcza z rynku nieruchomości komercyjnych jak AXI IMMO wybrała nasz biurowiec na swoją siedzibę i zdecydowała się na przedłużenie umowy najmu, jest najlepszym wyznacznikiem jego nieprzemijającej atrakcyjności na rynku biurowym.” – komentuje Anna Korwin-Kulesza, Senior Leasing Manager w Globalworth Poland.

Śląsk – biuro nowych możliwości

Śląska siedziba firmy AXI IMMO to główne centrum operacyjne na południowe regiony Polski. Wzmożona aktywność i bardzo dobre wyniki transakcyjne umożliwiły rozbudowę lokalnego zespołu ekspertów. Zarząd firmy zdecydował o ekspansji w dotychczasowej lokalizacji, przez co regionalny oddział będzie dysponował powierzchnią 120 mkw. w budynku biurowym Muchowiec Active Park. To kameralna inwestycja zlokalizowana nieopodal Doliny 3 Stawów w dzielnicy Muchowiec w centrum Katowic. Przeszklona kubatura budynku wyróżnia się na tle okolicznej zieleni i nadaje mu futurystyczny wygląd. W obrębie Muchowiec Active Park działa lotnisko sportowe oraz stadnina koni, w przyszłości zlokalizowany będzie tu również duży całoroczny ośrodek tenisowy.

“Śląskie biuro zapewnia odpowiednią widoczność na południu Polski, a także pozwala na nieustanny kontakt z lokalnym biznesem. W ramach rozwoju operacyjnego zwiększamy zakres naszych kompetencji i oferowanych usług. Naturalnym następstwem tych działań była decyzja o powiększeniu biura, tak, aby marka AXI IMMO mogła dalej rozwijać silną reprezentację swoich lokalnych ekspertów.” – wyjaśnia Anna Głowacz, Dyrektor Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych oraz Dyrektor biura w Katowicach.

Bezpieczne biura na miarę nowej normalności

W czasie pandemii COVID-19 biura w Warszawie i Katowicach przeszły modernizację pozwalającą na zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa zarówno dla pracowników, jak i klientów czy gości. Zaraz przy każdym z wejść w obu lokalizacjach ustawiono stacje do dezynfekcji dłoni i przygotowano widoczne dodatkowe oznakowanie przypominające o założeniu maseczki. Zdecydowaliśmy się oddzielić stanowiska pracy barierami z plexi, a poziom odpowiedniej retencji pracowników uzyskaliśmy poprzez wprowadzenie systemu elektronicznego rezerwowania biurek czy sal konferencyjnych. Wydarzenie to zbiegło się w czasie z podjętą przez zarząd firmy decyzją o wprowadzeniu hybrydowego modelu pracy. Niemniej, tak zwana nowa normalność nie oznacza zmiany starych nawyków. Obserwujemy, że zarówno w Warszawie, jak i Katowicach nasi pracownicy regularnie i chętnie odwiedzają biura, aby utrzymywać stały kontakt ze sobą i wymieniać się pomysłami lub dyskutować o wprowadzanych rozwiązaniach.” – dodaje Joanna Kowalewska, Dyrektor Operacyjna, AXI IMMO.

O AXI IMMO

AXI IMMO oferuje usługi doradcze w zakresie nieruchomości komercyjnych, w tym: wynajem i zarządzanie powierzchniami magazynowymi i biurowymi, a także zakup i sprzedaż gruntów inwestycyjnych. W ramach oferty firma świadczy usługi zarządzania łańcuchami B2B i B2C. Największym atutem AXI IMMO jest połączenie międzynarodowych standardów obsługi z rzetelną znajomością rynku lokalnego. Firma otrzymała tytuł najlepszej Lokalnej Agencji Roku w latach 2012 – 2019 w prestiżowym konkursie CiJ Awards organizowanym przez magazyn CEE CiJ Journal oraz nagrodę dla Najlepszego Zespołu w sektorze magazynowym w latach 2016 – 2017.