We wrześniu ruszy pierwszy zakład w podstrefie Białystok SSSE
12 września zostanie otwarty pierwszy zakład w podstrefie Białystok SSSE - Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
W czwartek prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski poinformował o uruchomieniu pierwszego zakładu w podstrefie Białystok SSSE. To zakład poligraficznej firmy Masterpress z Olsztyna. W październiku z produkcją ma też ruszyć drugi inwestor, białostocka firma Bianor.
Masterpress podawał wcześniej, że w zakładzie poligraficznym pracę ma znaleźć około 10 osób. Wartość inwestycji, to ok. 20 mln zł. Firma chce rozwijać swoją działalność w podstrefie. Otrzymała w 2011 r. zgodę na zainwestowanie kolejnych 5 mln zł i zatrudnienie następnych pięciu osób.
Bianor ma produkować w podstrefie obudowy z tworzyw sztucznych na potrzeby sprzętu AGD. Władze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podawały wcześniej, że firma chce zatrudnić 150 osób i zainwestować ok. 25 mln zł.
Miasto Białystok tymczasem prowadzi kolejny przetarg na sprzedaż działek w białostockiej podstrefie. Na sprzedaż 24 września wystawiono 5,3 ha. Z powodu braku wcześniejszego zainteresowania tym gruntem, teraz cena jest o 20 proc. niższa – poinformował w czwartek prezydent. Cena wywoławcza to 7 mln 499 tys. zł.
Źródło: www.propertynews.pl
Ostatnie artykuły
29 maja 2026
AXI IMMO z tytułem Best Local Agency of the Year w konkursie CEEQA 2026
AXI IMMO po raz czwarty z rzędu zdobyło tytuł dla Najlepszej Lokalnej Agencji
26 maja 2026
Raport: rynek magazynowy w Polsce w I kw. 2026 r.
AXI IMMO prezentuje raport pt.: „Rynek magazynowy w Polsce w I kw. 2026 r.”
25 maja 2026
AXI IMMO doradza firmie Tatuum w relokacji do parku magazynowego Marq Logistics Łódź III
Polska marka modowa Tatuum wynajęła ok. 18 500 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej we wschodniej części Łodzi.
18 maja 2026
Rynek biurowy w Warszawie coraz bardziej spolaryzowany
Warszawski rynek biurowy coraz wyraźniej rozwija się według modelu „dwóch prędkości”.



