+48 22 111 00 0148 22 50 58 440
Zgłoś Ofertę ENG
header

We wrześniu ruszy pierwszy zakład w podstrefie Białystok SSSE

12 września zostanie otwarty pierwszy zakład w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE) – poinformował w czwartek prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. To zakład poligraficznej firmy Masterpress z Olsztyna. W październiku z produkcją ma też ruszyć drugi inwestor, białostocka firma Bianor.

Masterpress podawał wcześniej, że w zakładzie poligraficznym pracę ma znaleźć około 10 osób. Wartość inwestycji, to ok. 20 mln zł. Firma chce rozwijać swoją działalność w podstrefie. Otrzymała w 2011 r. zgodę na zainwestowanie kolejnych 5 mln zł i zatrudnienie następnych pięciu osób.

Bianor ma produkować w podstrefie obudowy z tworzyw sztucznych na potrzeby sprzętu AGD. Władze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podawały wcześniej, że firma chce zatrudnić 150 osób i zainwestować ok. 25 mln zł.

Miasto Białystok tymczasem prowadzi kolejny przetarg na sprzedaż działek w białostockiej podstrefie. Na sprzedaż 24 września wystawiono 5,3 ha. Z powodu braku wcześniejszego zainteresowania tym gruntem, teraz cena jest o 20 proc. niższa – poinformował w czwartek prezydent. Cena wywoławcza to 7 mln 499 tys. zł.

Źródło: www.propertynews.pl

Powiązane wpisy

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial