Volkswagen Group Polska, oficjalny importer marek VW, Audi, Seat, Skoda, Porsche i VW w Polsce, podpisał umowę dotyczące budowy centrum logistycznego w Komornikach, koło Poznania. Obiekt o powierzchni 30 000 mkw. powstanie w ramach kompleksu Segro Logistics Park Poznań. Będzie to pod względem powierzchni druga inwestycja magazynowa w Wielkopolsce i siódma w Polsce w tym roku.

– Nowe centrum logistyczne będzie większe od obecnej przestrzeni magazynowej o 6 000 mkw., co gwarantuje nam zdecydowanie wyższą produktywność i znaczący wzrost efektywności procesu logistycznego –  mówi Ralf Jochen Berckhan, prezes zarządu VW Group Polska.

Umowa została podpisana z firmą Segro, właścicielem i zarządcą nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, na terenie całej Europy. Centrum logistyczne VW Group Polska zostanie wybudowane w ramach Segro Logistics Park Poznań w miejscowości Komorniki. Kompleks zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 łączącej Poznań ze Świeckiem, co pozwoli również w znaczący sposób obniżyć natężenie ruchu ciężarówek w centrum Poznania.

Planowane uruchomienie inwestycji to pierwszy kwartał 2015. W przyszłości VW Group Polska planuje rozbudowę nowego centrum logistycznego.

 

Źródło: www.propertynews.pl