W Panattoni Park Czeladź, firma przedłużyła umowę najmu na blisko 15 400 m² oraz wynajęła dodatkowe 4 875 m². W strykowskim parku dewelopera najemca przedłużył kontrakt na 4 400 m². Łączny metraż umów wynosi na ponad 24 670 m² .

Saint-Gobain Sekurit HanGlas Polska Sp. z o.o. – światowy lider w produkcji i dystrybucji szkła przeznaczonego dla motoryzacji, wchodzący w skład francuskiej Grupy Saint-Gobain przedłużył umowy najmu w dwóch parkach Panattoni Europe i jednocześnie zwiększył dotychczas zajmowaną powierzchnię. W Panattoni Park Czeladź, oprócz przedłużenia umowy na blisko 15 400 m², firma wynajęła dodatkowe 4 875 m², zajmując łącznie 20 275 m² w parku dewelopera. Dodatkowo Saint-Gobain Sekurit HanGlas Polska Sp. z o.o. Oddział Autover przedłużył najem w Panattoni Park Stryków na 4 400 m². Oba parki służą najemcy za nowoczesne centra dystrybucyjne.

Warto dodać, że Grupa Saint-Gobain, a dokładnie Saint-Gobain Glass Polska Sp. z o.o. jest klientem dewelopera również w Panattoni Park Gliwice II, w którym zajmuje 4 000 m². Powierzchnia ta funkcjonuje jako nowoczesny zakład produkcyjny, w którym wytwarzane są ramki dystansowe do szyb zespolonych. Obiekt znajduje się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej-Podstrefie Gliwickiej, a klientowi przysługują ulgi z tytułu prowadzenia swojej działalności na tym terenie.

Panattoni Europe obecnie realizuje w Polsce i w Czechach ponad 142 tys. m², w tym największą inwestycję w sektorze nieruchomości magazynowych od początku 2013 r. – obiekt dla Castorama Polska o powierzchni 50 tys. m², a także obiekt BTS dla firmy Polaris o powierzchni 33 tys., czy BTS w Kutnie. Rozbudowywane są również własne parki przez dewelopera w Łodzi oraz Czeladzi.

Źródło: Panattoni