Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Powierzchnie magazynowe klasy A do wynajęcia w Czeladzi

Powierzchnie magazynowe klasy A do wynajęcia oferuje nowoczesny park logistyczny w Czeladzi. Nieruchomość posiada bardzo dobry dostęp do najważniejszych tras Górnego Śląska. Bezpośrednia lokalizacja przy drodze krajowej nr 94 i nr 86 zapewnia dogodne połączenia z największymi miastami aglomeracji śląskiej. Z kolei niewielka odległość od autostrady A4 i drogi ekspresowej S1 daje możliwość szybkiej i sprawniej realizacji łańcucha dostaw na południe i zachód Polski, a także na rynki krajów Europy Środkowej. Park logistyczny w Czeladzi to idealne miejsce dla branży e-commerce wdrażającej wielokanałową strategię sprzedaży.

Nowoczesny magazyn do wynajęcia w Czeladzi na Górnym Śląsku

Nowoczesny magazyn do wynajęcia w Czeladzi poza świetną lokalizacją, która znacząco wpływa na efektywność prowadzenia działalności, zapewnia również możliwość elastycznego dostosowania powierzchni do potrzeb magazynowych oraz produkcyjnych. Minimalny moduł do wynajęcia to 1 200mkw. Na życzenie klientów powstaną również funkcjonalne powierzchnie biurowe, które mogą być dowolnie aranżowane. Park w Czeladzi oferuje ponadto swoim najemcom i ich partnerów biznesowych liczne miejsca parkingowe i przestronne place manewrowe. Posiada dostęp do komunikacji miejskiej – przystanek autobusowy znajduje się nieopodal centrum. Stanowi to duże udogodnienie dla dojeżdżających pracowników.
Rozwiązania zastosowane wewnątrz hali magazynowej decydują o wyjątkowym bezpieczeństwie i wygodzie korzystania z wynajętej przestrzeni. Obiekt przemysłowy wysokiego składowania (wysokość użytkowa to 10m) został wyposażony w nowoczesne systemy przeciwpożarowe, tryskacze i klapy dymowe. Ekologiczne ogrzewane gazowe oraz energooszczędne oświetlenie LED i doświetlenie światłem dziennym dzięki świetlikom dachowym, to wszystko pozwala na zoptymalizowanie kosztów eksploatacyjnych. Komfortowy rozładunek i załadunek towaru zapewniają hydrauliczne doki i bramy wjazdowe z poziomu “0”. Bezpieczeństwo na terenie parku zapewnia całodobowa ochrona i system monitoringu CCTV.

 • Rozwiązania zastosowane wewnątrz hali magazynowej Panattoni Park Czeladź decydują o wyjątkowym bezpieczeństwie i wygodzie korzystania z wynajętej przestrzeni

 • Obiekt przemysłowy wysokiego składowania (wysokość użytkowa to 10 m)

 • Budynek został wyposażony w nowoczesne systemy przeciwpożarowe, tryskacze i klapy dymowe

 • Ekologiczne ogrzewane gazowe oraz energooszczędne oświetlenie LED i doświetlenie światłem dziennym dzięki świetlikom dachowym, to wszystko pozwala na zoptymalizowanie kosztów eksploatacyjnych

 • Komfortowy rozładunek i załadunek towaru zapewniają hydrauliczne doki i bramy wjazdowe z poziomu „0”

 • Bezpieczeństwo na terenie parku zapewnia całodobowa ochrona i system monitoringu CCTV. Przestronne place manewrowe Liczne miejsca parkingowe

Lokalizacja

Nowy magazyn w Czeladzi, na północ od Katowic, woj. śląskie;
Przy drodze krajowej nr 94 i nr 86;
Dobry dojazd do autostrady A4 i drogi ekspresowej S1
Dogodne połączenia z największymi miastami aglomeracji śląskiej.

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  2
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  TAK
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  10.0
 • Nośność posadzki
  5.0
 • Siatka słupów
  12 x 22.5
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Czy dostępna jest powierzchnia biurowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Powierzchnia biurowa (m2)
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp10921

Deweloper

Panattoni Europe jest europejską filią jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych, Panattoni Development. Firma istnieje od 1986 r. i obecnie posiada 24 biura obsługujące 200 rynków Europy i Ameryki Północnej. Światowe portfolio firmy obejmuje 18,5 mln mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, z której ponad 5,7 mln mkw. znajduje się w Europie. Polski oddział Panattoni został otwarty w 2005 r. w Warszawie.

Odległości

Czeladź centrum
Katowice
Warszawa
DK94
A4

Dane rynkowe

Region Górny Śląsk (południowa Polska) to drugi największy rynek magazynowy w Polsce i kluczowy hub dystrybucyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej. Całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej w regionie Górnego Śląska na koniec 3 kwartału 2023 r. wyniosły ponad 5,29 mln m2.

W regionie województwa śląskiego aktywni pozostają wszyscy kluczowi deweloperzy magazynowi w tym Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP, DL Invest oraz wielu lokalnych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż na powierzchnie magazynowe na Górnym Śląsku wyniosła ponad 471,6 tys. m2. Aktywność deweloperów magazynowych nie wpłynęła znacząco na poziom pustostanów, który utrzymuje się na poziomie 7%.

Zróżnicowana oferta magazynów i hal do wynajęcia w regionie Górny Śląsk składa się wielkoformatowych hal magazynowych typu big-box i multitenant, projektów na wyłączność BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejszych magazynów miejskich SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili.

Krajowe i międzynarodowe firmy doceniają ofertę magazynów na wynajem w regionie Górnego Śląska, która umożliwia swobodny transport dla firm zarządzającym łańcuchami dostaw między Polską, Niemcami, Czechami, Słowacją oraz państwami na południu Europy. Popyt brutto na magazyny na Górnym Śląsku na koniec września 2023 r. wyniósł 668,7 tys. m2. Według zapowiedzi deweloperów najemcy powierzchni magazynowych mogą być spokojni o rozwój, ponieważ w budowie znajduje się kolejne 325 tys. m2 nowoczesnych hal i magazynów.

Firmy wybierają magazyny i hale na Górnym Śląsku i rozwój w ramach województwa śląskiego, ponieważ jest to jeden z najlepiej rozwiniętych regionów pod względem infrastruktury transportowej. Położenie Górnego Śląska na przecięciu dwóch głównych autostrad A1 i A4 w węźle Sośnica umożliwia swobodny transport towarów w każdym kierunku w Polsce. Region Śląska oferuje także dostęp do najlepiej w Polsce rozbudowanej sieć kolejowej i portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Głównymi ośrodkami związanymi z rynkiem magazynowym na Górnym Śląsku pozostają Katowice, Gliwice, Sosnowiec Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Ruda Śląska, Żory i Częstochowa.

Duże zainteresowanie powierzchnią magazynową na wynajem w regionie Górny Śląsk wykazują firmy produkcyjne, logistyczne, kurierzy, przemysł i motoryzacja, sieci handlowe i spożywcze, a także e-commerce. 

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy