Portfolio obejmuje 23 budynki dystrybucyjne klasy A, w tym: 17 nieruchomości o łącznej powierzchni 163 000 mkw. w Pradze (Prologis Park Prague-Rudna); 4 nieruchomości o łącznej powierzchni 55 400 mkw. w Warszawie (Prologis Park Warsaw-Żerań – kompleks położony niedaleko centrum miasta, na wschód od autostrady A2) oraz 2 nieruchomości o łącznej powierzchni 11 600 mkw. w Bratysławie (budynki obejmują 7,8 ha terenu z możliwością rozbudowy o kolejne 38 400 mkw. powierzchni logistycznej).

Cieszymy się z zakupu tak atrakcyjnie położonych obiektów logistycznych po cenie niższej od kosztów odtworzenia – powiedział Philip Dunne, President Prologis Europe.  – Te wysokiej jakości budynki wzbogacą nasze obecne portfolio. Zwłaszcza w przypadku obiektów w Pradze, zlokalizowanych na terenie parku o ugruntowanej pozycji, możemy liczyć na zwiększone zainteresowanie najemców, którzy prócz dostępu do nowoczesnej powierzchni magazynowej, będą mogli skorzystać z wykwalifikowanej siły roboczej – dodaje.

Prologis jest właścicielem i zarządcą około 14,3 miliona mkw. powierzchni logistycznej i dystrybucyjnej w Europie (stan na 30 czerwca 2014 r.).

Źródło: www.propertynews.pl