W połowie maja została podpisana umowa najmu powierzchni w North-West Logistic Park z firmą InCom Polska Sp. z o.o. Hiszpański producent komponentów do produkcji elementów dla elektrowni wiatrowych, wynajmując powierzchnię 2 tys. mkw. podjął decyzję o przeniesieniu swojej produkcji z Goleniowa do Szczecina. Do końca maja Hala A o powierzchni ponad 6,8 tys. mkw. zostanie przekazana najemcom.

Realizacja i komercjalizacja pierwszego budynku North-West Logistic Park w Szczecinie przebiega zgodnie z harmonogramem. Obecnie prowadzone są prace związane z uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie obiektu. W Hali A będą funkcjonowały 3 firmy, w których zatrudnienie znajdzie ponad 110 pracowników. Najemcami Hali A obok hiszpańskiej firmy InCom Polska Sp. z o.o. będzie sieć dystrybucji alkoholu Premium Distributors Sp . z o. o. oraz firma IQ Metal Polska Sp. z o.o. działająca w sektorze obróbki metali. Już we wrześniu rozpocznie się budowa kolejnej hali B o powierzchni 14 tys. mkw. Docelowo projekt ma liczyć 64 tys. mkw.

North-West Logistic Park to pierwszy w Szczecinie park logistyczny klasy A. Inwestorem kompleksu, którego budowa ruszyła jesienią ubiegłego roku jest spółka North-West Logistic Park Sp. z o.o.

Źródło: www.propertynews.pl