Panattoni Europe poinformował o przedłużeniu dwóch umów najmu w Panattoni Park Błonie I i II z Alfa Logis, która zajmuje 10 918 m²  oraz Poltraf Sp. z o.o., wynajmującym 7 200 m². Tym samym poziom pustostanów dewelopera w Błoniu wynosi 0%.

Podwarszawskie kompleksy dystrybucyjne Panattoni Park Błonie I i II zostały docenione przez dotychczasowych klientów, którzy przedłużyli umowy najmu na łączną powierzchnię ponad 18 100 m².

Logistyk Alfa Logis

Firma Alfa Logis, specjalizująca się w usługach logistycznych dla rynku wydawniczego, pozostanie w pierwszym obiekcie parku – Panattoni Park Błonie I. Klient zajmuje łącznie 10 918 m² , z czego 10 406 m²  stanowi powierzchnia magazynowa, a pomieszczenia biurowe – 512 m² .

Operator logistyczny Poltraf

Druga umowa najmu dotyczy firmy Poltraf Sp. z o.o., operatora logistycznego z branży farmaceutycznej, który wynajmuje łącznie 7 200 m²  w drugim budynku parku – Panattoni Park Błonie II. Klient korzysta z 6 800 m²  powierzchni magazynowej oraz pomieszczeń socjalno-biurowych, rozplanowanych na 400 m² .

Lokalizacja Błonie

Okolice Błonia charakteryzują się największym odsetkiem wolnej powierzchni w tym regionie Polski, a tym samym zawyżają jego współczynnik dla całego rynku podwarszawskiego do 17,6%. Mimo tak trudnej sytuacji na tym podrynku, parki Panattoni w Błoniu są w pełni wynajęte, a istniejący klienci przedłużają umowy na kolejne lata.

Park w Błoniu to nowoczesny kompleks dystrybucyjny złożony z dwóch obiektów Panattoni Park Błonie I i II, z których każdy oferuje 24 000 m²  nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej. Park położony jest w II strefie rynku warszawskiego, ok. 28 km na zachód od Warszawy, przy międzynarodowej drodze ekspresowej E-30 i węzła łączącego autostradę A2 z Berlina do Moskwy z drogą krajową nr 579.

Źródło: Panattoni Europe