Panattoni Park Łódź East – kamień węgielny wmurowany

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce realizuje piąty budynek Panattoni Park Łódź East


25 lipca 2014
Monika Rykowska

Nowy obiekt będzie liczyć 24 000 m² , z czego 16 200 m²  zostało już wynajętych. Pierwszymi najemcami obiektu zostali: BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego sp. z o.o. , który zajmie ok. 11 000 i GEFCO Polska z 5 500 m² . Po zakończeniu ostatniego etapu budowy, powierzchnia centrum wyniesie aż 187 000 m² . Oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego pod trwającą inwestycję odbyło się 24 lipca br. na terenie parku.

Panattoni Europe realizuje piąty ostatni etap budowy Panattoni Park Łódź East. Jest nim obiekt o powierzchni 24 000 m² , którego rozwiązania przeznaczone są dla zróżnicowanych najemców. Potwierdzeniem tego są pierwsze kontrakty.

Nowi najemcy w Panattoni Park Łódź East

Około 11 000 m²  wynajęła firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego sp. z o.o. – polska spółka-córka koncernu BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH, największego producenta sprzętu gospodarstwa domowego w Europie, obecnego w Polsce z takimi markami jak Bosch,  Siemens,  Gaggenau  oraz Zelmer. „Pozyskanie większej powierzchni magazynowej wynika z konsolidacji działań logistycznych w rejonie łódzkim, będących rezultatem integracji BSH z Zelmerem oraz rozwoju produkcji eksportowej”, komentuje Paweł Trojanowski, Dyrektor Pionu Logistyki w firmie BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Drugim klientem parku została firma GEFCO Polska, należąca do Grupy GEFCO, lidera w dziedzinie logistyki dla przemysłu i motoryzacji, specjalizującego się w globalnych i innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu logistyki pojazdów gotowych, transportu lądowego, morskiego, lotniczego i multimodalnego, a także magazynowania i opakowań zwrotnych, oraz przedstawicielstwa celnego i podatkowego. Jak wyjaśnia Aleksander Zacirka, Dyrektor Transportu i Magazynowania GEFCO Polska: „Uruchomienie platformy logistycznej w Łodzi jest ważnym etapem naszej strategii rozwoju produktu drobnicowego, międzynarodowego i krajowego. Łódzka platforma będzie centralnym hubem naszej sieci w Polsce oraz punktem konsolidacji przesyłek do Rosji i Europy Wsch. Ponadto, parametry podwyższonej odporności ogniowej budynku pozwolą nam oferować dedykowane rozwiązania w ramach logistyki kontraktowej”.

Atrakcyjność Polski Centrelnej

W Polsce Centralnej, Panattoni Europe dysponuje aż czterema nowoczesnymi kompleksami dystrybucyjnymi (Panattoni Park Łódź East, Panattoni Park Business Center Łódź, Panattoni Park Łódź South, Panattoni Park Stryków), których łączna powierzchnia wyniesie 340 700 m² .

Jak komentuje Bartłomiej Krawiecki, Partner Zarządzający Panattoni Europe: „Liczba ta potwierdza atrakcyjność tego regionu dla najemców magazynowych i produkcyjnych, chociażby ze względu na swoje położenie i dobrą infrastrukturę  transportową. Co więcej, przewiduje się, że okolice Łodzi będą cieszyły się coraz większym zainteresowaniem najemców związku z budową odcinka  autostrady A1 między Strykowem a Tuszynem.”

„Decyzja o kolejnej inwestycji firmy Panattoni w Łodzi jest potwierdzeniem silnej pozycji rynku łódzkiego  i jego znakomitych perspektyw na dalszy rozwój – mówi Hanna Zdanowska Prezydent Miasta Łodzi – Branża logistyki i transportu stanowi jeden z kluczowych i najbardziej perspektywicznych sektorów przemysłu w Łodzi. Cieszy fakt, że kolejne firmy wykorzystują potencjał naszego miasta i decydują się na ulokowanie inwestycji w Łodzi. Ze swojej strony zapewniam o wsparciu  w  realizacji projektów, dzięki którym rozwija się gospodarczo nasze miasto”.

Źródło: Panattoni.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com