Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce realizuje kolejną inwestycję BTS typu value-add acquisition, dla firmy K-Flex Polska.

Inwestycja polega na nabyciu istniejącej nieruchomości, jej modernizacji oraz dalszej rozbudowy. Po planowanych zmianach dotychczasowy obiekt produkcyjny będzie liczyć 16 000 m 2, a przewidziany czas zakończenia prac to sierpień br.

Panattoni Europe podnosi wartość istniejących obiektów.  Po przebudowie inwestycji dla koncernu Lear Corporation w Legnicy, deweloper zakupił i obecnie rozpoczął prace budowlane inwestycji pod Uniejowem. Jest nią fabryka firmy K-Flex Polska — oddziału włoskiej firmy L’ISOLANTE K-FLEX – producenta systemów akustycznych i izolacyjnych instalacji klimatyzacyjnych, chłodniczych, wentylacyjnych, wodociągowych, CO, CWU i obiektów budowlanych.

Do istniejącego obiektu liczącego 8 000 mkw., dobudowany zostanie nowoczesny magazyn o powierzchni również 8 000 mkw. Jednocześnie zmodernizowaniu ulegnie cała elewacja budynku, a także przebudowany zostanie układ komunikacyjny wokół inwestycji. Prace rozpoczną się na przełomie marca i kwietnia, a czas ukończenia budowy przewidziany został na sierpień br. czyli zaledwie 5 miesięcy od uruchomienia inwestycji.

Inwestycja dla K-Flex Polska to transakcja typu  value-add acquisition, w ramach której Panattoni Europe nabyło obiekt przemysłowy, a podjęte działania jak modernizacja i rozbudowa budynku, a także rozbudowa infrastruktury mają na celu podniesienie wartości nieruchomości. Jak komentuje Marek Foryński, Dyrektor Grupy BTS Panattoni Europe : “Zarówno inwestycja dla K-Flex, jak i wcześniej zrealizowany projekt dla firmy Lear wynika z planowanego rozszerzenia oferty Panattoni właśnie o transakcje nabycia obiektów przemysłowych, podniesieniu ich wartości, wynajmie i ewentualnej późniejszej sprzedaży funduszom inwestycyjnym przy wykorzystaniu dotychczasowego doświadczenia.”

Lokalizacja nieruchomości

Nieruchomość zlokalizowana jest w Wieleninie, tuż przy drodze wojewódzkiej 473, 7 km od węzła Autostrady A2 i niespełna 8 km od centrum Uniejowa.

“Proces współpracy z Panattoni prowadzony był bardzo rzetelnie i profesjonalnie. W ramach działań strukturyzujących współpracę omawiane były wszystkie kwestie budowy nowej części zakładu oraz modernizacji istniejącej części obiektu. Szczególnym zakresem omawianym podczas rozmów było funkcjonowanie zakładu w trakcie trwania procesu budowlanego. Pragnę podkreślić, że dyskutowane były szczegółowo wszystkie opcje ścisłej, transparentnej i rzetelnej codziennej współpracy w trakcie budowy, która w żadnym razie nie wpłynęłaby znacząco na prowadzenie produkcji i ciągłość operacji logistycznych. Panattoni Europe zaproponował rozwiązania, które poprawią efektywność operacyjną K-Flex i w efekcie spowodują znaczne oszczędności funkcjonowania łańcucha dostaw oraz poprawienia efektywności procesu produkcyjnego. Finalny efekt uzgodnień jest spełnieniem oczekiwań K-Flex w zakresie planowanej inwestycji, jej harmonogramu oraz zasad współpracy z deweloperem. Cieszę się, że mamy okazję współpracować z Panattoni Europe, który poprzez swoje działania daje wystarczającą rękojmię bezpieczeństwa transakcji, terminowości jej wykonania i profesjonalizmu podejmowanych w związku z tym wszystkich działań” – powiedział Marek Wasiluk, Prezes Zarządu K-Flex.

Aktualnie Panattoni Europe realizuje 233 600 mkw. nowej powierzchni magazynowej w Polsce, w tym dwa obiekty dla firmy Amazon w Poznaniu i pod Wrocławiem. Od początku roku deweloper oddał do użytku ok. 100 000 mkw. powierzchni w ramach projektów dedykowanych dla takich firm jak Castorama Polska (50 000 mkw. ) czy Polaris (33 600 mkw.).

Źródło: Panattoni