Inwestycja jest największą budową na rynku od początku roku, a powstający obiekt w Strykowie – strategicznej lokalizacji dewelopera – będzie należeć do ścisłej czołówki powierzchni bijących rekordy w segmencie magazynowym. Generalnym wykonawcą jest Kajima Poland, a planowane zakończenie budowy przypada na I kwartał 2014 roku.

Uroczystość odbyła się 27 sierpnia 2013 r., na terenie powstającego magazynu. Udział w niej wzięli: Burmistrz Miasta Strykowa – Andrzej Jankowski; deweloper inwestycji – firma Panattoni Europe, którą reprezentował Robert Dobrzycki – Partner Zarządzający na Europę Środkowo Wschodnią;Krzysztof Maśny, Dyrektor do spraw Zarządzania Łańcuchem Dostaw Castorama Polska oraz Iwasaki Masanori, Dyrektor Generalny i Prezes firmy Kajima Poland oraz przedstawiciele AIG Lincoln, byłego właściciela gruntów.

Uroczystego poświęcenia i wmurowanie aktu erekcyjnego, opatrzonego w podpisy zarówno Burmistrza, jak dewelopera oraz inwestora, dokonali: proboszcz parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Doroty w Dobrej, ks. dr Marek Pluta oraz proboszcz parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Dobrej, ks. M. Szczepan Orzechowski.

Inwestycja Panattoni Europe dla Castorama Polska – największej sieci w kraju hipermarketów budowlano-dekoracyjnych tzw. sektora DIY, należącej do angielskiego koncernu Kingfisher – jest największą w sektorze nieruchomości magazynowych od początku 2013 r. Powierzchnia powstającego obiektu to 50 000 m², co jednocześnie mieści go w ścisłej czołówce powierzchni bijących rekordy. Należą do nich: 80 000 m² łącznej powierzchni realizacji dla Hennes & Mauritz Sp. z o.o.; obiekt dedykowany Tesco z 57 000 m², a także centrum logistyczne dla Leroy Merlin o powierzchni 56 000 m². Każde z nich zrealizowane zostało przez Panattoni Europe, dla którego kontrakt z Castorama Polska jest kolejną wielkopowierzchniową umową najmu w dla branży DIY. W jego podpisaniu uczestniczyła agencja nieruchomości Colliers International.

Zdaniem Roberta Dobrzyckiego, Partnera Zarządzającego na Europę Środkowo-Wschodnią Panattoni Europe: “To niezwykle ważna i prestiżowa inwestycja zarówno dla nas, jak i dla rynku. Pokazuje możliwości rozwoju nie tylko branży deweloperskiej, ale również ogromne starania i wkład Castorama Polska w rozkwit segmentu DIY w kraju” dodając: Powstanie w Strykowie – strategicznej dla nas i naszych klientów lokalizacji, będącej hubem – jednym z największych centrów dystrybucyjnych Panattoni z wybudowaną i wynajętą powierzchnią ponad 100 000 m². Powodzenie i realizacja tej inwestycji możliwa jest dzięki naszym partnerom: architektom z firmy Ferma Kresek; a także firmie Kajima, zaufanemu wykonawcy generalnemu – za co wszystkim im dziękuję.”

Magazyn w Strykowie posłuży Castorama Polska za nowoczesne centrum logistyczne, którego hala magazynowa wyniesie aż ok. 49 220 m² i będzie dopasowana do potrzeb efektywnego zarządzania różnorodnymi źródłami zaopatrzenia. Pozostała część, ponad 780 m², przeznaczona zostanie na nowoczesną powierzchnię biurową. Jak powiedział Krzysztof Maśny, Dyrektor do spraw Zarządzania Łańcuchem Dostaw Castorama Polska: “Jesteśmy liderem rynku DIY w Polsce. Obecnie posiadamy 72 sklepy na terenie całego kraju. Aby efektywniej zarządzać różnorodnymi źródłami zaopatrzenia oraz zoptymalizować koszty magazynowania i transportu w tak dużej sieci zdecydowaliśmy się na budowę nowego centrum logistycznego. Powstający magazyn w Strykowie pozwoli nam, przy zwiększającej się skali sprzedaży Spółki, na zapewnienie stałej dostępności produktów w naszych sklepach na terenie całego kraju. Bogata oferta, profesjonalna obsługa, najniższe ceny i dostępność produktów od ręki to nasze atuty.”

Lokalizacja nowej inwestycji dla Castorama Polska nie jest przypadkowa. Centralny magazyn najemcy powstanie w Strykowie – jednym z najbardziej korzystnych miejsc magazynowej mapy Polski. To tu udział Panattoni Europe przekracza ponad 100 000 m² zrealizowanej i w całości wynajętej powierzchni, a łącznie z pobliskimi obiektami w Łodzi deweloper wybudował już 294 150 m2 w samej Polsce Centralnej. To właśnie sąsiedztwo Łodzi, a także najważniejszych szlaków komunikacyjnych – węzeł autostrady A2 (Stryków II), a także droga 71 (Zgierz-Stryków) w pobliżu krajowej trasy 14 (Warszawa-Łódź) – sprawiają, że powstający magazyn będzie doskonale skomunikowany z resztą kraju. Jednocześnie odległość kilkunastu kilometrów od Łodzi umożliwi korzystanie z tamtejszego rynku pracy.