Aktualizacja 14-03-2017 AXI IMMO

Zainteresowanie powierzchniami magazynowymi w regionie Dolnego Śląsk od wielu lat jest znaczne. Co prawda otwarcie parku handlowego Bogatynia nie powiodło się w 2012 roku, jednak w ciągu 5 lat sytuacja na rynku zmieniła się diametralnie. Dziś w tym rejonie widzimy znaczny wzrost popytu i podaży na rynku nieruchomości komercyjnych.

Na ten rynek stawiają nowi inwestorzy, którzy widzą ogromny potencjał województwa dolnośląskiego. Dzięki znacznym inwestycjom region Wrocławia znalazł się na 5 miejscu w rankingu oceniającym udział projektów w budowie na koniec grudnia 2016 r. w Polsce. (zobacz Raport: Rynek powierzchni magazynowych w Polsce – podsumowanie 2016 r. i prognozy 2017.)

W regionie Dolnego Śląska w 2016 roku wskaźnik pustostanów dla powierzchni magazynowych wyniósł 6,5%, pomimo wybudowanej większej o ponad 60 tys. m kw. powierzchni niż w roku poprzednim.

Lokalizacja województwa dolnośląskiego dla nieruchomości komercyjnych, a szczególnie powierzchni magazynowych jest szczególnie atrakcyjna. Południowo – zachodnia część województwa jest doskonałym miejscem dla firm dystrybuujących produkty na regionalne rynki zbytu oraz działających szerzej na teren Niemiec, Czechach czy innych krajów Europy Zachodniej.

W województwie dolnośląskim, w powiecie zgorzeleckim, w którym usytuowane jest miasto Bogatynia, znajdują się interesujące tereny inwestycyjne o przeznaczeniu komercyjnym – magazynowym. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat dostępnych gruntów w powiecie zgorzeleckim prosimy o kontakt telefoniczny +48 22 111 000 1 lub mailowy office@axiimmo.com.

W rejonie województwa dolnośląskiego dostępne od zaraz do wynajęcia magazyny istniejące lub będące w budowie powierzchnie komercyjne cieszą się dużym zainteresowaniem. Tutaj możesz zobaczyć aktualne magazyny do wynajęcia we Wrocławiu i okolicach.

Nieruchomości wystawione do sprzedania z obszaru Dolnego Śląska są powierzchniami nowoczesnymi zlokalizowanymi na ogół w bliskim sąsiedztwie autostrady. Są to obiekty magazynowo – biurowe zlokalizowane na terenie Wrocławia jak również hale w innych miastach tego regionu. Zobacz nieruchomości komercyjne na sprzedaż w woj. dolnośląskim.

Obecnie AXI IMMO doradza na rynku:

Szczegółowo o usługach AXI IMMO piszemy w dziale AXI IMMO – O NAS.

 

Archiwum 22.02.2012 r.

Na koniec 2012 roku zaplanowano otwarcie obiektu Park Handlowy Bogatynia. Prace budowlane rozpoczęły się w styczniu. Inwestor projektu to spółka Rafael Management Sp. z o.o., należąca do grupy kapitałowej Gant Development SA. 80% powierzchni handlowej parku jest już zarezerwowane lub wynajęte.

Lokalizacja nieruchomości Park Handlowy Bogatynia: pomiędzy ulicami Daszyńskiego i Spółdzielczą, w sąsiedztwie hipermarketu Tesco i salonu Media Expert. Jest to pierwsza inwestycja typu retail park w Bogatyni. Całkowita powierzchnia przeznaczona pod wynajem to ponad 6 tys. mkw. Do dyspozycji odwiedzających zaplanowano 200 miejsc parkingowych.

Wśród najemców PH Bogatynia znaleźli się: sieć obuwnicza CCC, która wynajęła 353 mkw., sieć odzieżowa PEPCO (422 mkw.) oraz Centrum Chińskie, które zajmie powierzchnię 1200 mkw. Dalsze powierzchnie zostały już zarezerwowane.

Prace budowlane rozpoczęły się w styczniu 2012 roku zaś Generalnym wykonawcą jest firma Intakus SA z Wrocławia.

Źródło: AXI IMMO