Będzie to już drugi magazyn w Polsce dzierżawiony od Goodman przez Nissan — japońskiego operatora logistycznego. Budowa rozpocznie się pod koniec września. Przekazanie magazynu zaplanowano na luty 2011 r.

Projekt będzie sfinansowany z funduszu zarządzanego przez Goodman European Logistics Fund. Dzięki temu nie ma potrzeby finansowania ze strony instytucji finansowych, partnerów kapitałowych czy zewnętrznych inwestorów.

Nowy magazyn o powierzchni 10,1 tys. mkw. i około 150 mkw. powierzchni biurowej będzie częścią już istniejącego magazynu o powierzchni prawie 16 tys. mkw., który Nissan dzierżawi od spółki Goodman od 2008 r. Obiekt jest częścią Crystal Park w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Łysomicach koło Torunia. Powstaje na działce o powierzchni 50 tys. mkw. należącej do Goodman.

Wśród innych spółek, które dzierżawią magazyny w Crystal Park, są Nippon Express (16 tys. mkw.) i NYK Logistics (prawie 24 tys. mkw.). Crystal Park znajduje się w odległości 8 km od Torunia, 60 km od międzynarodowego lotniska w Bydgoszczy i 200 km od Warszawy (…).

źródło: Puls Biznesu, www.pb.pl