TEL RED sprzedał obiekty logistyczne, magazynowe i przemysłowe w Parku Kalisz, doradcą AXI IMMO

Transakcja inwestycyjna w Kaliszu


27 lutego 2023
Monika Rykowska
TEL RED sprzedał obiekty logistyczne, magazynowe i przemysłowe w Parku Kalisz, doradcą AXI IMMO
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

TEL Real Estate Developer (TEL RED) sfinalizował kompleksową transakcję sprzedaży inwestycji Park Kalisz obejmującej około 20 tys. mkw. powierzchni logistycznej i przemysłu lekkiego. Logistyczną część portfela przejęła firma MNK Partners, a przemysłową — Konveyor.

Park Kalisz TEL RED to wielofunkcyjny zespół obiektów zlokalizowany w centrum Kalisza. Kompleks budynków, którego budowę zakończono na początku 2022 r., obejmuje aktywa logistyczne i obiekty przemysłu lekkiego o łącznej powierzchni około 20 tys. mkw., które w całości wynajęte są wiodącym międzynarodowym przedsiębiorstwom. Innowacyjna bryła obiektu pozwala firmom logistycznym działać wydajniej i efektywniej.

Na początku lutego 2023 roku firma TEL RED sfinalizowała złożoną transakcję sprzedaży Parku Kalisz grupie inwestorów skupiających się na różnych klasach aktywów. Logistyczną część portfela, wynajętą jednemu ze światowych liderów logistycznych, nabył MNK Partners, wiodący ogólnoeuropejski fundusz Private Equity z siedzibą w Paryżu, skupiający się na nieruchomościach komercyjnych w Polsce i innych strategicznych rynkach europejskich. Nabywcą powierzchni przemysłowej jest Konveyor, międzynarodowa firma produkcyjna z siedzibą w Stambule, wiodący globalny dostawca komponentów transportujących płyny dla przemysłu AGD i motoryzacyjnego.

W tej transakcji TEL RED wspierała grupa wiodących doradców ds. nieruchomości: od strony prawnej Wojciech Koczar oraz Julia Łysik z Kancelarii Prawnej DZP, od strony komercyjnej Renata Osiecka, Grzegorz Chmielak i Joanna Lewandowska z AXI IMMO Group, a także Fabrizio Bosetti z BGC Group.

Transakcja ta jeszcze bardziej umacnia pozycję TEL RED jako partnera dla głównych międzynarodowych graczy logistycznych w niszy małych i średnich budynków w miastach poziomu 2 i jeszcze bardziej przyspiesza jej przyszły rozwój — mówi Domenico Sibilio, Dyrektor Generalny i właściciel TEL Real Estate Developer.

 Dzięki tej transakcji firma dodatkowo wzmacnia partnerstwo z kluczowymi międzynarodowymi funduszami Private Equity skupionymi na polskich aktywach logistycznych — mówi Grzegorz Szczyrek, Dyrektor Generalny TEL RED w Polsce.

TEL Real Estate Developer to firma inwestująca w nieruchomości, która prowadzi działalność głównie jako deweloper parków logistycznych w Polsce i we Włoszech z przeznaczeniem do długoterminowego wynajmu wiodącym międzynarodowym firmom logistycznym wchodzącym lub rozszerzającym swoją obecność na tych rynkach. Obecne value proposition TEL RED opiera się na następujących strategicznych filarach: rozwój aktywów logistycznych „ostatniej mili” – małych i średnich aktywów zlokalizowanych w miastach poziomu 2, poprzez inwestycje typu „build-to-suit” (BTS) zaprojektowane na podstawie specyficznych potrzeb globalnych firm logistycznych. Firma działa na polskim rynku od 2004 roku, a od 2012 roku zaczęła koncentrować się na logistyce i przemyśle lekkim.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com