Schrack Technik zostaje na dłużej w Prologis Park Warsaw II

Dystrybutor innowacyjnych produktów elektrotechnicznych firma Schrack Technik przedłużyła umowę najmu powierzchni magazynowej i biurowej w Prologis Park Warsaw II. Firma wynajmuje w parku Prologis 3 900 mkw. Na doradcę w procesie renegocjacji umowy Schrack Technik wybrał agencję AXI IMMO.


14 lutego 2018
Monika Rykowska
Schrack Technik zostaje na dłużej w Prologis Park Warsaw II

Schrack Technik Polska jest częścią Grupy Schrack Technik – austriackiego dostawcy produktów i rozwiązań w zakresie rozdziału energii elektrycznej oraz transmisji danych teletechnicznych.
Firma posiada w swoim asortymencie ponad 20 tys. artykułów, które znajdują zastosowanie w przemyśle, gospodarstwach domowych, biurach, magazynach, centrach handlowych, szkołach czy urzędach.
Rozbudowana oferta pozwala na kompleksową obsługę inwestycji, co czyni Schrack Technik jednym z wiodących przedsiębiorstw zaopatrujących w elektrotechnikę klientów centralnej i wschodniej Europy.

Firma Schrack Technik wybrała agencję AXI IMMO

Schrack Technik Polska działa na terenie całego kraju. Oprócz sprzedaży internetowej prowadzi biura handlowe ze sklepami na Śląsku w Katowicach, we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Kielcach, Białymstoku oraz biura techniczne w Szczecinie i w Krakowie.
Centrala Schrack Technik znajduje się w Warszawie na terenie parku magazynowego Prologis Park Warsaw II, gdzie spółka zajmuje 2 550 mkw. powierzchni magazynowej i ponad 1 300 mkw. biurowej. Mając na uwadze perspektywę końca obowiązującej umowy firma rozważała renegocjacje warunków najmu zajmowanej powierzchni lub relokację centrali. Na swojego doradcę wybrała agencję AXI IMMO specjalizującą się w pośrednictwie transakcyjnym na rynku nieruchomości komercyjnych.

„Potrzebowaliśmy profesjonalnego partnera, który przeprowadzi proces relokacji lub renegocjacji, dlatego poprosiliśmy AXI IMMO o doradztwo. Konsultanci przedstawili nam kompleksową analizę rynkową, w tym również oferty innych lokalizacji istniejących oraz planowanych, które potencjalnie mogłyby spełnić nasze oczekiwania. Ostatecznie zapadła decyzja o pozostaniu w Prologis Park Warsaw II, gdzie otrzymaliśmy od wynajmującego satysfakcjonującą ofertę.” – komentuje Sławomir Grzebień, Prezes Zarządu Schrack Technik.

Renegocjacje przy wsparciu AXI IMMO

Karol Osiecki, Assoscite Director Industrial & Development z AXI IMMO reprezentujący najemcę wyjaśnia: „Właściciel obiektu – firma Prologis zapewniła najemcy optymalne warunki nie tylko w zakresie finansowym, ale także technicznym, które obejmują m.in. odświeżenie zajmowanej powierzchni magazynowej i biurowej.”

„Ponadto Prologis Park Warsaw II doskonale wpisuje się w wymagania Klienta w zakresie formatu magazynu miejskiego – łatwo dostępnego dla klientów i z komunikacją publiczną w pobliżu, co było ważne z punktu widzenia pracodawcy jakim jest Schrack Technik. Renegocjacje pomiędzy Schrack Technik a Prologis to przykład rozstrzygnięcia „win-win”. Poza Klientem usatysfakcjonowany ustalonymi warunkami jest także wynajmujący, który uniknął pustostanu w parku magazynowym i ma zapewnioną współpracę ze sprawdzonym najemcą.” – komentuje Jakub Kokiernak, Industrial & Logistic Consultant z AXI IMMO.

Magazyny Prologis Park Warsaw II

Prologis Park Warsaw II to nowoczesne centrum dystrybucyjne o powierzchni magazynowej 40 tys. m kw. Park znajduje się w przemysłowej części dzielnicy Praga. Położony jest w odległości około 1 kilometra od drogi S8 łączącej północ i południe kraju, 10 kilometrów od autostrady A2 oraz drogi DK92 ze wschodu na zachód Polski i około 12 kilometrów od międzynarodowego portu lotniczego w Warszawie. Wyjątkowość parku wynika z lokalizacji w centrum miasta, co pozwala na efektywną dystrybucję towarów na terenie Warszawy i najbliższych okolic.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com