Konsultanci działu biurowego AXI IMMO doradzali firmie WOOX Innovations przy wyborze i negocjacjach umowy najmu powierzchni biurowej w Warszawie. Nowa siedziba dostawcy innowacyjnych rozwiązań w zakresie rozrywki będzie mieścić się w ścisłym centrum stolicy, w budynku Lumen przy ul. Złotej 59. WOOX Innovations wynajął 727 mkw. brutto nowoczesnej powierzchni biurowej.

WOOX Innovations specjalizuje się w rozwoju, dystrybucji i marketingu szerokiej gamy produktów elektroniki użytkowej. WOOX Innovations posiada wiodącą pozycję na rynku pod marką Philips w kluczowych kategoriach, w tym systemów audio, stacji dokujących, barów dźwiękowych, słuchawek i podłączeń audio. Poprzez najwyższą jakość dźwięku, zaawansowane rozwiązania technologiczne i wyrafinowane wzornictwo, WOOX Innovations stara się udoskonalać doznania konsumentów w zakresie rozrywki. Z siedzibą w Hongkongu, WOOX Innovations zatrudnia ponad 1,900 wykwalifikowanych pracowników na całym świecie. Marka WOOX Innovations jest częścią grupy Gibson Brands oraz licencjobiorcą marki Philips.

Firma WOOX Innovations Poland Sp. z o.o. wprowadzi się na 4 piętro biurowca Lumen w centrum Warszawy. Biuro w Warszawie jest centralną firmy na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Rozwój biznesu oraz zmiany własnościowe w firmie wpłynęły na naszą decyzję o wynajmie nowego biura. Zależało nam nie tylko na lokalizacji, ale również charakterze biura, które zgodnie z duchem firmy ma być miejscem inspirującym do kreatywnego myślenia – powiedziała Karolina Kłopotowska, Dyrektor Generalna WOOX Innovations Poland.

 Klient poszukiwał reprezentacyjnej powierzchni biurowej w centralnej lokalizacji z dogodnym dojazdem z każdej części miasta i dobrą komunikacją z lotniskiem, jednocześnie w miejscu, które będzie zgodne z charakterem i strategię rozwoju firmy. Budynek Lumen okazał się trafionym wyborem, który najlepiej spełniła oczekiwania klienta – dodał Emil Chwieduk, Senior Office Negotiator w AXI IMMO.

Biurowiec Lumen w Warszawie

Biurowiec Lumen jest częścią wielofunkcyjnego kompleksu Złote Tarasy w centrum Warszawy, na przecięciu głównych arterii komunikacyjnych stolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku znajduje się Dworzec Centralny oraz stacja I linii metra Centrum, terminal autobusowy oraz przystanki licznych linii tramwajowych i autobusowych. Biurowiec Lumen składa się z dwóch budynków: A (od strony zachodniej) i B (od strony wschodniej), które są połączone przeszklonymi przejściami. Powierzchnie biurowe w Lumenie zlokalizowane są na ośmiu piętrach. Biurowiec oferuje w sumie ok. 23 500 mkw. powierzchni biurowej najwyższej klasy. Powierzchnia typowego piętra to ok. 2 900 mkw.