Dobiegł końca pierwszy etap budowy magazynowo-biurowego Ideal Idea City Parku na granicy Warszawy i Raszyna. W stu procentach skomercjalizowany obiekt może szczycić się kolejnymi najemcami formatu światowego. Pochodzą oni z trzech kontynentów. Najnowszym najemcą obiektu jest firma Nilfisk Polska. Najemcy doradzała firma AXI IMMO.

Będąc wiodącym, globalnym producentem maszyn czyszczących kluczową rolę odgrywa dla nas jakość nie tylko związana z samymi urządzeniami i świadczonymi przez nas usługami, ale również w pozostałych kwestiach naszej działalności. Obowiązujący w naszej organizacji »Code of Conduct« upoważnia nas do współpracy jedynie z partnerami o bardzo dobrej opinii. Dlatego przy wyborze firmy oferującej nam nową siedzibę szukaliśmy rzetelnego i sprawdzonego partnera. Zarówno Ideal Idea Formad, jak i Nilfisk Polska stawiają na pierwszym miejscu jakość, innowacyjność oraz społeczną odpowiedzialność biznesu.” – mówi członek zarządu Nilfisk Polska Damian Kozłowski.

Nilfisk Polska w nowej siedzibie koło Warszawy

Nilfisk Polska jest kolejną firmą w fazie dynamicznego rozwoju, która dochodzi do wniosku, że jej specyficznym wymaganiom dotyczącym infrastruktury może sprostać zespół projektowy Ideal Idea Formad (IIF). W ostatnich latach firma znacznie rozbudowała krajowe zespoły sprzedażowe, serwisowe oraz wszystkie zespoły wsparcia. W ciągu ostatnich pięciu lat skład osobowy spółki podwoił się przy jednoczesnym znaczącym wzroście sprzedaży produktów i usług. Zmiany te znacząco wpłynęły na potrzebę zwiększenia zarówno powierzchni biurowej, jak i magazynowej.

Od strony technicznej projekt przygotowania obiektu dla najemcy był dla IIF znacząco inny od pozostałych w City Parku.” -komentuje prezes IIF Jędrzej Dużyński. „Jest to dla nas duży kontrakt z bardzo precyzyjnymi wymaganiami. Dobrze jednak pracuje się z partnerem, który doskonale wie, czego potrzebuje, a jednocześnie szybko nawiązuje znakomity kontakt z naszym zespołem inżynierskim w atmosferze wzajemnego zrozumienia. Nasz nowy partner przywiązywał olbrzymią wagę do każdego szczegółu, ale jest to bardzo pomocne we współtworzeniu projektu. Aranżacja powierzchni magazynowych i biurowych dla Nilfiska była wysoce specjalistyczna. Z dobrym odzewem spotkało się nasze doradztwo w tych kwestiach. Dzięki temu powstał wyjątkowo efektywny projekt, w którym jest dobrze rozplanowana funkcjonalność i do minimum jest sprowadzona komunikacja. Tak oto przygotowaliśmy część warsztatową urządzeń Nilfiska, serwisową, szkoleniową i biurową.

Dopasowana powierzchnia magazynowa, biurowa i wystawiennicza

W porozumieniu na linii IIF-Nilfisk jako firma doradcza wystąpiła AXI IMMO. Jej Associate Director Industrial & Development Karol Osiecki stwierdził m.in.: „Nasz klient, Nilfisk, poszukiwał powierzchni operacyjnej i biurowej w regionie Warszawy, która spełniałaby następujące kryteria: powierzchnia magazynowa przystosowana do potrzeb działalności serwisowej, duży komponent biurowy, możliwość wydzielenia powierzchni wystawienniczej. Dodatkowe ważne czynniki, które zdecydowały o wyborze Ideal Idea City Park to dobra komunikacja na terenie aglomeracji warszawskiej z dostępem do środków komunikacji miejskiej oraz dobra ekspozycja z trasy szybkiego ruchu zwiększająca rozpoznawalność marki poprzez wyeksponowanie logotypu firmy na elewacji budynku. Ze względu na dość duży komponent biurowy dostępność powierzchni dostosowanych ściśle do potrzeb firmy Nilfisk była ograniczona na rynku. Propozycja Ideal Idea City Park okazała się najlepsza, gdyż wyróżniała się wysoką jakością, bardzo dobrą lokalizacją na granicy miasta, elastycznością dewelopera w podejściu do potrzeb klienta związanych z organizacją funkcjonalną przestrzeni magazynowej, biurowej i wystawienniczej. Ideal Idea Formad znany jest na rynku nieruchomości komercyjnych od wielu lat. Ma ogromne doświadczenie zwłaszcza w realizacji projektów miejskich, co procentuje w procesie wyboru i negocjacji warunków dla reprezentowanych przez AXI IMMO najemców. IIF wyróżnia elastyczne podejście, wysoka jakość inwestycji i obsługi najemców.

IIF poszerza obszar działalności

Realizację bardzo specyficznego projektu dla Nilfisk Polska podsumowuje prezes Jędrzej Dużyński: „Z kontraktu tego płynie jedno fundamentalne przesłanie dla naszych przyszłych partnerów. Jest to dla nas ważne, ponieważ ogłosiliśmy już ekspansję IIF na tereny województw Dolnośląskiego i Śląskiego. Na dniach ruszamy z dużym projektem we Wrocławiu. Dobra współpraca zarówno z firmą doradczą, jak i przyszłym najemcą jest kluczowa, ale nie byłoby sukcesów, gdyby nie zespół projektowy IIF. Stać nas na takie wysoce elastyczne i rzadziej spotykane na rynku podejście do każdego klienta, o jakim mówią nasi partnerzy, ponieważ projektujemy obiekty inaczej niż ma to zazwyczaj miejsce na rynku. Dla przykładu – w City Parku zrobiliśmy już pomieszczania zarówno dla klienta z branży elektronicznej i elektrotechnicznej wymagającego bardzo suchej atmosfery, jak i właśnie dla firmy Nilfisk Polska, gdzie siłą rzeczy, ze względu na specyfikę produktów, panuje podwyższona wilgotność powietrza. Do tego dochodzą oczywiście setki innych szczegółów. Nasz zespół inżynierski jest gotowy do realizacji każdego nietuzinkowego projektu.”

Nowoczesny budynek na siedzibę firmy

Konkludując fakt przeprowadzki Nilfisk Polska do City Parku Damian Kozłowski powiedział: „Ze strony firmy AXI IMMO spotkaliśmy się z bardzo profesjonalnym podejściem przy pełnym zrozumieniu naszych oczekiwań. Przedstawiciel firmy dołożył wszelkich starań, aby zaproponować nam, doradzić i wspólnie zweryfikować, również pod kątem prawnym, wszystkie możliwe dostępne opcje. Zmiana siedziby jest kolejnym ważnym krokiem w strategii rozwoju Nilfisk Polska na kolejne lata. Przy poszukiwaniu nowej siedziby kluczowymi kryteriami wyboru były dla nas m.in. nowoczesna infrastruktura budynku spełniająca wysokie normy energooszczędności, bezpieczeństwa i wymagań prawnych, możliwość dostosowania przestrzeni biurowej i magazynowej do wymogów Grupy Nilfisk, lokalizacja bliska obecnej siedzibie z szybkim dojazdem do głównych ciągów komunikacyjnych oraz dostęp do komunikacji miejskiej. Bardzo szeroka gama naszych produktów począwszy od maszyn czyszczących, zamiatarek poprzez profesjonalne myjki wysokociśnieniowe, odkurzacze profesjonalne aż po odkurzacze dużych mocy i transport pneumatyczny skłoniła nas do poszukiwania lokalizacji pozwalającej nam również na wyeksponowanie naszych produktów, ale co ważniejsze na przygotowanie profesjonalnej sali tak do szkoleń teoretycznych, jak i praktycznych.”