AXI IMMO – doradca w dziedzinie nieruchomości komercyjnych zawarł kolejną, dużą umowę najmu powierzchni magazynowej w okolicach Warszawy. Firma Tajfun – grupa producentów warzyw i owoców – wynajęła nowoczesną powierzchnię magazynowo – chłodniczą w Błoniu pod Warszawą. Dzięki tej transakcji najmu AXI IMMO zwiększył tegoroczny wolumen wynajmowanej powierzchni w okolicach Warszawy do 24 tys. mkw. Ostatnia umowa najmu została zawarta przez firmę Apreo Logistics i wynosiła 6 tys. mkw.

Pierwsze półrocze to dla AXI IMMO bardzo dobry okres. W ciągu kilku miesięcy firma pośredniczyła w zawarciu kilku dużych umów najmu. Łączny wolumen transakcji opiewa na 90 tys. m2 powierzchni magazynowej i biurowej. Dobre wyniki pierwszych miesięcy działalności firmy pod nowym szyldem dają optymistyczny prognostyk na kolejne kwartały. Wolumen transakcji zawieranych przez firmę AXI IMMO i dane z całego rynku dowodzą, że branża nieruchomości komercyjnych weszła w fazę ponownego ożywienia.

Tajfun w Europolis Park Błonie

Nowoczesna powierzchnia magazynowa będzie służyła firmie Tajfun, jako chłodnia przeznaczona do przechowywania warzyw i owoców. W nowoczesnym magazynie Europolis Park Błonie najemca zajmie prawie 4 tys. m2 chłodni oraz około 500 m2 powierzchni biurowej. W nowym magazynie zapewniona będzie pełna obsługa
w zakresie magazynowania, konfekcjonowania towarów. Najemca wprowadzi się do hali w lipcu 2011 r.

„Wraz z rozwojem naszej firmy rozpoczęliśmy poszukiwania nowoczesnej powierzchni w rejonie Warszawy – mówi Grzegorz Mularczyk Właściciel firmy Tajfun.– Wynajęta powierzchnia posłuży nam, jako magazyn centralny dla regionu warszawskiego.”

Zagłębie logistyczne w Błoniu

Europolis Park Błonie to jeden z większych kompleksów logistycznych w okolicy Warszawy. Park magazynowy oferuje powierzchnie do wynajęcia pod logistykę, dystrybucję oraz lekką produkcję. Zlokalizowany jest w Błoniu, 25 km na zachód od Warszawy przy trasie ekspresowej E-30, co daje możliwość przeprowadzania elastycznej dystrybucji na rynek warszawski i krajowy. Centrum dedykowane jest klientom zainteresowanym wynajęciem dużych i średnich powierzchni magazynowych.