Firma Premium Distributors z Grupy Eurocash – ogólnopolski dystrybutor napojów alkoholowych, wynajęła nowoczesne powierzchnie magazynowe w dwóch centrach logistycznych. Dystrybutor alkoholi wynajął 4. 600 mkw. powierzchni w warszawskim parku Bokserska Office Center oraz 2.400 mkw. w Panattoni Park Wrocław.

AXI IMMO w sumie pośredniczył w zawarciu umów na wynajem 7 000 mkw. dla Grupy Eurocash. Nowe magazyny we Wrocławiu oraz w Warszawie z pewnością ułatwią i usprawnią proces obsługi klientów w dwóch ważnych dla branży spożywczej regionach.

Zwiększona aktywność branży spożywczej

Wielkość umów najmu oraz branża najemcy potwierdzają aktualny trend na rynku nieruchomości magazynowych, który wskazuje, iż w ostatnim okresie najbardziej aktywne są firmy z branży spożywczej. W celu optymalizacji kosztów swojej działalności potrzebują one dobrej jakości centrów logistycznych w najlepszych lokalizacjach.

Od początku 2011 roku zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową systematycznie rośnie. W tym roku liczba transakcji na pewno nie dojdzie do wyniku sprzed kryzysu, jednak będzie on lepszy niż w ostatnich dwóch latach. Dużą dynamikę wykazują firmy z branży spożywczej, które zainteresowane są parkami magazynowymi w pobliżu miast wojewódzkich.” – wyjaśnia Renata Osiecka – Partner Zarządzający AXI IMMO.

AXI IMMO trzeci kwartał 2011 r. zamyka bardzo dobrym wynikiem wynajętej powierzchni magazynowej. Wśród głównych klientów AXI IMMO z sektora magazynowego znaleźli się przedstawiciele branży logistycznej, poszukujący dobrze zlokalizowanych parków o najnowocześniejszych rozwiązaniach składowania.