AXI IMMO pośredniczył w transakcji jednego z największych operatorów logistycznych w Polsce – firmy JAS-FBG. Broker doradzał logistykowi przy przedłużeniu umowy najmu i wynajmie dodatkowej powierzchni magazynowej w parku w Bielsku-Białej. JAS-FBG będzie zajmował 10 188 mkw. w parku magazynowym należącym do firmy Invesco Real Estate.

 JAS-FBG SA jest wiodącym na polskim rynku operatorem logistyczny. Firma zapewnia kompleksową obsługę logistyczną, obejmującą usługi transportu i spedycji drogowej, kolejowej, morskiej i lotniczej oraz dystrybucję przesyłek drobnicowych na terenie Europy. JAS-FBG dysponuje ok. 40 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Polsce oraz posiada najwięcej w kraju – 70 placówek agencji celnych.  Magazyn w Bielsku-Białej jest ważnym ośrodkiem, gdzie JAS-FBG obsługuje klientów z branży FMCG. Ponadto, znajduje się tam Dział Spedycji Międzynarodowej Drobnicowej firmy.  W związku z nowymi zamówieniami firma przedłużyła umowę i wynajęła dodatkową powierzchnię. Operator zajmie w Bielsku-Białej 10 188 mkw. powierzchni magazynowej oraz biurowej.

AXI IMMO pośredniczył w transakcji

 „Okolice Bielsko-Białej to doskonała lokalizacja na magazyn dla klientów logistycznych, którzy poszukują miejsca na organizację dystrybucji zarówno na terenie Polski południowej, jak i całego regionu Europy Południowej. Bliskość granicy z Czechami, dość dobra infrastruktura drogowa oraz specjalna strefa ekonomiczna do atuty, które warto rozważyć przy wyborze powierzchni magazynowej” – powiedziała Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzająca AXI IMMO.

„Jest to kolejny projekt, przy którym doradzamy JAS-FBG. Zawsze naszym celem jest wynegocjowanie jak najlepszych warunków umowy, które będą miały wpływ na konkurencyjność klienta i jego dalszy rozwój” – dodała Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzająca AXI IMMO.

Centrum dystrybucyjne, którego właścicielem jest Invesco Real Estate, położone jest bezpośrednio przy trasie E75 biegnącej na południowy zachód od Cieszyna oraz na północ do Gdańska. Budynki są klasy A, z nowoczesnym zapleczem technicznym. Łączna powierzchnia kompleksu wynosi 41 tys. mkw.