Operator logistyczny NNR Global Logistics UK Limited Sp. z o. o. wynajął 2 321 mkw. powierzchni magazynowej i 122 mkw. biura w Tulipan Park Warszawa. Park magazynowy należy do firmy SEGRO, wiodącego zarządcy, dewelopera i właściciela nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych oraz obiektów typu data centre.

NNR Global Logistics UK Limited jest częścią Nishitetsu Group, międzynarodowej korporacji składającej się z 92 firm. Korporacja zatrudnia ponad 18 000 pracowników w 130 krajach na całym świecie. NNR specjalizuje się w świadczeniu szerokiej gamy usług spedycyjnych związanych z transportem lotniczym oraz morskim, magazynowaniem i dystrybucją. Jest to drugi magazyn firmy w Polsce, pierwszy zlokalizowany jest we Wrocławiu.

Kolejne kontrakty na obsługę logistyczną spowodowały, że zdecydowaliśmy się wynająć nową powierzchnię magazynowo-biurową, tym razem w okolicach Warszawy. Bliskość największej aglomeracji miejskiej, dogodne położenie w sąsiedztwie najważniejszych tras transportowych pozwoli nam realizować kontrakty zarówno dla klientów zainteresowanych obsługą logistyczną w skali regionu, jak i całego kraju czy nawet regionu CEE – powiedział Mark Munekatsu Wada, Dyrektor Generalny NNR Global Logistics U.K. Limited.

Tulipan Park Warszawa to idealna lokalizacja dla najemcy

Cieszy nas, że kolejna firma podjęła decyzję o współpracy z SEGRO w ramach Tulipan Park Warszawa. Zainteresowanie powierzchnią magazynową w tym kompleksie wynika z korzystnego usytuowania inwestycji. To zaledwie 5 km od Warszawy wraz z dostępem do rozwijającej się infrastruktury drogowej oraz portu lotniczego. Dzięki temu park oferuje optymalne warunki do prowadzenia działalności logistycznej. Odpowiada również na kluczowe potrzeby najemców, którzy poszukują wysokiej jakości powierzchni magazynowych  – podkreśliła  Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

Firma NNR poszukiwała w dobrej lokalizacji, wysokiej jakości powierzchni magazynowej, gdzie będzie możliwa organizacja zaawansowanych operacji logistycznych. Po licznych analizach operator logistyczny wybrał park magazynowy firmy SEGRO, który spełniał wszystkie wymogi klienta. – powiedziała Renata Osiecka, Partner Zarządzająca AXI IMMO.

Przykład transakcji dla NNR jest potwierdzeniem dominującej pozycji Warszawy na magazynowej mapie Polski. Centralne położenie, największy rynek zbytu, coraz lepsza infrastruktura drogowa, zwłaszcza na zachód i południowy-zachód od Warszawy sprawiają, że jest to lokalizacja, która bez względu na koniunkturę, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród firm logistycznych i produkcyjnych – dodała Renata Osiecka, Partner Zarządzająca AXI IMMO.

Tulipan Park Warszawa to nowoczesne centrum logistyczne położone jedynie 5 km od administracyjnych granic Warszawy i portu lotniczego Okęcie. Park znajduje się na terenie gminy Nadarzyn, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 8 (Białystok – Warszawa – Wrocław) oraz 4 km od drogi krajowej nr 7 (Warszawa – Kraków). Park obejmuje teren 32 ha i docelowo zaoferuje ok. 140 000 m² powierzchni przeznaczonej na magazyny oraz lekką produkcję. Poszczególne powierzchnie mogą zostać zaprojektowane oraz wybudowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami najemcy – łącznie z możliwością umieszczenia pomieszczeń biurowych na antresoli.